« May 2024 »
Дүйсенбі, 27 наурыздың 2023 14:02

Ғылыми студенттер қоғамының отырысы, наурыз

(1 Vote)

Венгр, швейцариялық және американдық математик Дьерд Поя: «Бір нәрсені үйренудің ең жақсы жолы-оны өзіңіз ашу», — деді. «Пирамида» ғылыми студенттік қоғамының жұмысы аясындағы сабақтар-өз жаңалықтары мен зерттеулері әлеміне сенімді көмекші және жолсерік.

2023 жылғы 27 наурызда ғылыми студенттер қоғамының кезекті отырысы өтті, оған 32 зерттеуші қатысты.
   «Оқу колледжі» жобасы аясында Ак-41 тобының білім алушысы Қайырбек Аружан «Ғабит Мүсірепов - қазақ әдебиетінің інжу-маржаны» тақырыбында өзінің зерттеу жұмысын ұсынды. Біздің әрқайсымыз үшін өз халқымыздың, мемлекетіміздің тарихын, мәдениетін, әдебиетін зерттеу өте маңызды. Өйткені, Владимир Осипович Ключевский айтқандай: «Тарих – бұл өткеннен бізге жарқырайтын болашаққа арналған шам».
   Зерттеу, жобалау қызметі білім алушының танымдық қызығушылығын дамытудың қозғаушы күші болып табылады. «Пирамида» ғылыми студенттік қоғамының қатысушылары өткен айда бірнеше конференцияларда өздерінің ғылыми-зерттеу жобаларын ұсынды. Отырыс барысында колледж білім алушыларының «Жас ғалым» ғылыми-практикалық конференциясына және «ТАБЫСҚА ЖЕТУ ЖОЛЫ-2023: БІЛІМ БЕРУ, ҒЫЛЫМ. МАМАНДЫҚ» ғылыми-практикалық конференциясына қатысуына егжей-тегжейлі талдау жасалды. Біз конференция қатысушыларына, ғылыми жетекшілерге жаңа жетістіктер мен жаңа ашылуларға дайындығы мен ұмтылысының жоғары деңгейі үшін алғыс айтамыз.
   Зерттеушілердің «Шығармашылықты дамыту дайджесті. Өнертабыс: пайдалы материалдарды таңдау» атты  шебер-класс барысында студенттік ғылыми қоғамның қатысушылары стандартты емес ойлауды дамытудың әдістері мен әдістерімен танысты, проблемалық жағдайды шешу барысында өз шығармашылықтарын көрсетті және жақсы көңіл-күймен зарядталды. Біз фрирайтингтің еркін жазу техникасын үйренуге егжей-тегжейлі тоқталдық, оны бірден тәжірибеде қолдандық. Шебер-класс соңында отырыстың әрбір қатысушысы күнтізбені алды, онда шығармашылық ойлауды дамыту тәсілдері мен ережелері туралы мақалаларға сілтемелер жиналды. Бұл білім алушылардың өзін-өзі дамытуы үшін тамаша алаң.
   «Пирамида» ғылыми студенттік қоғамының қатысушыларына және олардың ғылыми жетекшілеріне отырысқа белсенді қатысқаны үшін алғыс айтамыз, қызықты жаңалықтар тілейміз. Кеңірек ойлаңыз және бәрі мүмкін екенін ұмытпаңыз!

Баган М.С., әдіскер

Read 215 times