« May 2024 »
Сәрсенбі, 05 сәуірдің 2023 16:01

Музыка мерекесін ашық түстермен толтырыңыз

05 сәуірде Қостанай педагогикалық колледжінде «Өмір бояулары!» ұранымен «Studentvision ән-би байқауы – 2023» байқауына арналған апталықтың салтанатты ашылуы өтті.

Бұл күні біздің колледжде айналаның бәрі ашық түстерге бөленді, ашылу салтанаты баршаға жақсы көңіл-күй сыйлап, жағымды әсерлерге толы болды және байқау ұйымдастырушыларына тосын сыйлар сыйлады.
Биылғы жылы бұл байқау Қостанай облысының техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беретін сегіз ұйымының шығармашыл жастарын біріктірді. Қатысушылардың әрқайсысы үшін конкурсқа дайындалу процесі-бұл шығармашылық өсудің, тәжірибе алмасудың және ТжКББ әртүрлі білім беру ұйымдарының студенттері арасындағы ынтымақтастық, жаңа таныстар
Біз конкурсқа қатысушылармен 1 қабаттка өткен ашылу салтанатында кездестік, сондай-ақ мұнда конкурс финалының екі бөлігінде қатысушылардың өнер көрсету тәртібін айқындайтын жеребе өтті. Салтанатты рәсімнің жүргізушілері Анастасия Горбань мен Дильназ Махина атап өткендей: «2023 жылғы байқауды өткізетін Түркия Еуропа мен Азияны байланыстыратын көпір болып табылады. Біз әртүрлі мәдениеттерді музыка мен шығармашылық мерекесінде біріктіруге қуаныштымыз».
Айтпақшы, байқауды өткізетін ел және байқаудың дәстүрлері туралы: салтанатты шара аясында 2022 жылы байқауды қабылдаған Ұлыбританиядан 2023 жылы Түркияға кілттерді салтанатты түрде табыстау рәсімі өтті. Шет тілдер кафедрасының меңгерушісі және 2022 жылғы қабылдаушы елдің өкілі Елена Жутова өз сөзінде: «Біз әлемнің барлық елдерін биге шақырдық, енді олардың жарқын түстермен жарқырайтын уақыты келді. Түркиядағы мерекеде». Өз кезегінде түрік тарапының өкілі, «Ахыска» түрік этно-мәдени бірлестігі төрағасының орынбасары Рагим Абилов өз ризашылығын білдіріп, қатысушыларға сәттілік тіледі. Түрік этномәдени бірлестігінің «Таулы-Ахыска» кавказ би студиясының өнерін көрсету барысында түрік мотивтерін көріп, мәдениетін қозғадық. Енді сіз міндетті түрде «Түркияға қош келдіңіз!» деп айта аласыз.
Тағы бір маңызды оқиға Studentvision – 2023 ән-би байқауының басты музыкалық тақырыбының тұсаукесері болды. «Өмір түстері!» әнің шетел тілдері кафедрасының оқытушысы Алина Юсупова орындады. Ұйымдастырушылар авторлық музыкалық композицияны ұсынды, оның жасалуына «Лоп» дыбыс жазу студиясы (Азамат Сабитов пен Жолдыбек Хамзиннің шығармашылық дуэті), пост-продакшн 4 курс студенті Александр Косолапов пен оқытушылар Анжелика Кожевникова, Юрий Шарунов. Қатысушылар біздің әнді орындайтын байқаудың өзін асыға күтеміз!
Колледждегі ең қызықты оқиға 5-12 сәуір аралығында өтетін «Өмір бояулары!» ұранымен өтетін байқау апталығы аясында өтетін көрме болса, осы кезеңде студенттер, оқытушылар мен қонақтар облыстық Қостанай тарихи-өлкетану музейінің бейнелеу өнері бөлімінің экспозициялық қабаттарымен және облыс фотографтарының жұмыстарымен таныса алады.

4 курс студенті, жастар ісі жөніндегі
комитетінің төрағасы, Александр Косолапов