« May 2024 »
Жұма, 07 сәуірдің 2023 12:01

Болашаққа есік ашу: мектеп түлектеріне кәсіпті саналы түрде таңдау үшін колледжді көрсету

(2 votes)

Математика және ақпараттық технологиялар кафедрасы ұйымдастырған таныстыру экскурсиясы барысында Қостанай ауданының білім бөлімінің "Абай негізгі орта мектебі" КММ 20 оқушысы колледжге барды. Экскурсияда оқушылар педагогикалық мамандықтардың артықшылықтары туралы білді.

Экскурсияға қатысқан талапкерлер математика және ақпараттық технологиялар кафедрасының меңгерушісі Д.Ж. Тулепова ұсынған «Бастауыш білім беру мұғалімі» біліктілігіне оқытудың ерекшелігі туралы ақпарат алды, ол болашақ студенттерге У-11 тобының студенттерімен бірге «ойна және дамы» бағдарламалық кешенін пайдалану қабілеттерін тексеруге мүмкіндік берді.

Сондай-ақ, МиИТ кафедрасының оқытушысы Б. С. Сыздыкова ұсынған физика пәнінен «қызықты шындық» білім беру кешені талапкерлердің үлкен қызығушылығын тудырды.

«Сәндік-қолданбалы шеберлік» мамандығының тұсаукесері ерекше қызығушылық тудырды. Кафедра меңгерушісі Б. М. Баякова оқу-тәрбие жұмысын ұйымдастырудың ерекшеліктері туралы әңгіме жүргізіп, шеберханалардың, көрме және қорытынды жұмыстардың жабдықтарын көрсетті.

Болашақ студенттерге Ар-31 тобының оқушысы Аниськина Зарина жүргізген колледж мұражайында экскурсия ұйымдастырылды. Ол инновациялық виртуалды мұражайды таныстырды және колледждің тарихы, сондай-ақ оның керемет дәстүрлері туралы айтты.

Одан әрі экскурсанттар тобы робототехника кабинетіне барып, математика және ақпараттық технологиялар кафедрасының меңгерушісі Д. Ж. Тулепова LEGO MINDSTORM EV3-тен жасалған модельдерді ұсынды. Математика және ақпараттық технологиялар кафедрасының педагогы М. К. Салкенова білім алушыларға Bilimland білім беру платформасын көрсетті, ал информатика пәнінің оқытушысы Т.А. Юркевич Қостанай педагогикалық колледжінің мамандығына түсуші талапкердің құзыреттіліктерін білуге қызықты викторина өткізді.

Хореография кафедрасының оқытушысы Н. В. Таманцева РТК-41 тобымен бірлесіп, қонақтарды көркемөнерпаздар хореографиялық ұжымы басшысының жұмысымен таныстырды, осы мамандықтың қыр-сыры туралы айтып, хореография кабинеттерін көрсетті. Талапкерлер өздерін көркемөнерпаздар хореографиялық ұжымының жетекшісі мамандығы бойынша колледждің білім алушылары ретінде сынап көрді.

Арнайы пәндер мұғалімі Л. Н. Подкалюк болашақ талапкерлерге тәрбиеші мамандығының артықшылықтарын ұсынды, оның қажеттілігі мен қажеттілігі туралы айтты. Оқушылар заманауи интерактивті жабдықтармен жабдықталған пәндік-кеңістіктік ортаға енуге мүмкіндік алды. Олар интерактивті құмсалғышты көріп қана қоймай, өздері де ойнай алды: ландшафт жасау, құмнан дерексіз сурет салу, атқылаған жанартау жасау. Зертханада оқушылар толық жабдықталған балабақшаның топтық бөлмесінің моделін және мектеп жасына дейінгі балаларға арналған шағын спорт залын көрді.

Экскурсияның соңғы кезеңі колледждің асханасы мен спорт залымен танысу болды. Спорт залында оқытушылар әр түрлі үйірмелер мен секцияларға қатыса алатын студенттердің бай спорттық өмірі туралы әңгімелеп берді.

Колледждің акт залында болашақ талапкерлерге оқу қызметінің режимі, стипендия төлеу, колледждің қалалық, облыстық және республикалық деңгейдегі конкурстарға қатысуы, түлектердің сұранысы және жоғары оқу орындарында оқуды жалғастыру мүмкіндіктері туралы айтылды. Білім беру үдерісіне қатысты барлық мәселелерді математика және ақпараттық технологиялар кафедрасының меңгерушісі Д. Ж. Тулепова егжей-тегжейлі баяндады. Мектеп оқушыларына мамандықтардың сипаттамасы және Қостанай педагогикалық колледжіне түсу үшін қажетті құжаттар тізімі бар үлестірме материал ұсынылды.

Юркевич Т.А., Елеусизова Д.А.,

математика және ақпараттық технологиялар кафедраның оқытушылары

Read 168 times