« May 2024 »
Жұма, 21 сәуірдің 2023 16:32

"Хореографиялық ұжымның жетекшісі" құзыретінде WorldSkills Kostanay 2023 өңірлік чемпионатының ашылуы

2023 жылғы 21 сәуірде Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Қостанай педагогикалық колледжі" КМҚК-да "хореографиялық ұжымның жетекшісі" құзыретінде WorldSkills Kostanay-2023 кәсіби шеберлігінің IX өңірлік чемпионаты кезекті рет басталды.

Чемпионаттың мақсаты-колледж студенттері мен жас мамандардың кәсіби шеберлігін арттыру, педагог-хореограф мәртебесін көтеруге және жалпы би өнерін дамытуға ықпал ету.
Чемпионаттың міндеттері:
- кәсіби дағдылар мен болашақ мамандыығына деген махаббаты мен қызығушылығын ұлғайту.
-қатысушылардың кәсіби-тұлғалық әлеуетін, олардың шығармашылық қабілеттерін ашу, таңдалған кәсіпте өзін-өзі жүзеге асыру және өзін-өзі растау үшін жағдай жасау.
Осы жылы қатысқан білім беру мекемелері :
1. "Ы. Алтынсарин атындағы Рудный әлеуметтік-гуманитарлық колледжі" КМҚК.
2.КӨУ А. Байтұрсынова, Өмірзақ Сұлтанғазин атындағы педагогикалық институт.
3. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Қостанай қаласы білім бөлімінің №22 жалпы білім беретін мектебі" КММ.
4. "Қостанай педагогикалық колледжі" КМҚК, арнайы пәндер оқытушысы. Қостанай облысы әкімдігінің білім басқармасы.
Тәуелсіз сарапшылар ретінде әлеуметтік серіктестер шақырылды:
1. Опарина Наталья Николаевна-Челябі мемлекеттік педагогикалық университетінің филиалы өкілдігінің директоры.
2. Сумамбаева Саяхат Акимжановна - "Бадрисафа" би ансамблінің "Өнер" студиясының хореографы. А. Байтұрсынова.
С-5 байқауының бірінші күнінде қатысушылар модульдер бойынша тапсырмаларды орындады:
А модулі – жеке орындаудағы би композициясын құрастыру;
В модулі - станоктағы экзерсисті құрастыру.
Ашылу салтанатында директордың оқу-практикалық жұмыс жөніндегі орынбасары Жүнісова қымбат Сағандыққызы құттықтау сөз сөйлеп, чемпионатты ұйымдастырудың және өткізудің жоғары деңгейі туралы атап өтті, қатысушыларға жоғары деңгейдегі тапсырмаларды, сарапшыларға - объективті бағалауды тіледі.
Бас сарапшы Бану Ерденқызы Шаяхметова сарапшылардың отырысын өткізді, онда бағалау ережелері, талаптары, критерийлері, сондай-ақ конкурстық тапсырмалардағы өзгерістердің 30% - айқындауды айтылды. Сарапшы Доспанова Салтанат Мұратқызы қауіпсіздік техникасы бойынша нұсқаулық өткізді.
Дайындалған тапсырманы көрсету қорытындысы бойынша, биылғы жылы қатысушылар дайындықтың жеткілікті деңгейіне ие екенін, композицияның қойылымдық жұмысын жеке орындаудағы би қойылымында креативті тәсілдер бар екенін атап өткен жөн. В Модулінің тапсырмасының нәтижелері-станоктағы экзерсистің қойылымдық жұмысы, қатысушылар педагог-хореограф ретінде өз шеберліктерін көрсетті, онда еріктілер жеребе бойынша іріктелгенін атап өту қажет.
Қатысушылар конкурстың бірінші күні қойылған тапсырмаларды жеткілікті деңгейде орындады, С модулі тапсырмасын орындауға сәттілік тілейміз!!!