« June 2024 »
Жұма, 19 мамырдың 2023 14:44

Жас педагог мектебінің қорытынды жиналысы

Білім беру әлемінде жас педагогтар кәсіби даму үшін бірегей сын-қатерлер мен мүмкіндіктерге тап болады. Тәжірибе алмасу және ұжымды нығайту тәсілдерінің бірі ЖПМ отырыстарын ұйымдастыру болып табылады, онда педагогтар өзекті тақырыптарды талқылап қана қоймай, бейресми жағдайда өзара іс-қимыл жасай алады.

Биыл ЖПМ-нің онға жуық қатысушысы түлектер болады және қорытынды отырыс үшін әдіскер Ж. А. Қусеубаева Ы.Алтынсарин кесенесіне экскурсия жасады ұсынды. Ыбырай Алтынсарин-көрнекті педагог және білім қайраткері. Жас педагог мектебінің көшпелі отырысын өткізу үшін осы орынды таңдау саналы және символдық болды. Ол оқытушыларды шабыттандыруға және ынталандыруға, сондай-ақ олардың кәсіби рухын нығайтуға бағытталған. Бұл іс-шара педагогика тарихына енуге және өткеннің көрнекті педагог-ағартушысының мұрасын зерттеуге мүмкіндік берді. Бұл жас оқытушыларға өз кәсібінің құндылығы мен маңыздылығын түсінуге және бағалауға көмектеседі, сонымен қатар оларды одан әрі кәсіби жетістіктерге шабыттандырады.

Кесенеге барғаннан кейін отырыс тимбилдинг түрінде жалғасты, оны ЖПМ-нің болашақ түлектері соңғы «емтихан» ретінде дайындады. Команда құру ұжымды біріктіруге және командалық рухты дамытуға бағытталған. Команда құру кезінде жас тәрбиешілер бірлесіп жұмыс істеуді, идеялармен алмасуды және мәселелерді бірге шешуді қажет ететін түрлі командалық ойындар мен тапсырмаларға қатысты. Мұндай әрекеттер қатысушыларға бір-бірін жақсырақ білуге, сенімді қарым-қатынас орнатуға, командада тиімді өзара әрекеттесуге, сондай-ақ оң энергиямен зарядтауға көмектесті.

ЖПМ түлектері колледждің әдістемелік кабинетіне директордың ӨӘЖ жөніндегі орынбасары Т. А. Чуркина мен Ж. А. Қусеубаеваға алғыс білдірді, олар осы жылдар ішінде оларға жетекшілік етіп, маңызды іс-шаралар мен ашық сабақтарды дайындауға көмек көрсетті. Сондай-ақ, олар өз тәлімгерлеріне және мектеп отырыстарында сөз сөйлеген барлық әріптестеріне алғыстарын білдіреді. Біз сіздерден үлкен білім алдық, сабақ өткізудің жаңа тәсілдерін таптық және әріптестерімізбен көбірек ортақ мүдделер таба алдық деді.

Салькенова М.К.,

МжАТ кафедрасының