« March 2024 »
Дүйсенбі, 22 мамырдың 2023 11:18

«Мамандықтан баста» ашық есік күні

19 мамырда Қостанай педагогикалық колледжінде ашық есік күні өтіп, оған Әулиекөл, Бейімбет Майлин, Қамысты, Қарабалық, Қарасу, Ұзынкөл аудандары, Рудный және Қостанай қалаларының жалпы білім беретін мектептерінің 75 оқушысы қатысты.

Колледж қонақтары – 7-11 сынып оқушылары – Қостанай облысы әкімдігінің білім басқармасының әдістемелік кабинетінің меңгерушісі Набатникова Татьяна Ивановнаның 2021 жылы әзірлеген «Өмір бойы білім берудегі мұғалім» жобасының қатысушылары, «Жетістік баспалдағының баспалдағымен» ізденістің мазмұнды, қызықты бағдарламасын күтті.

Колледждің мәжіліс залында Қостанай облысы әкімдігінің білім басқармасының әдіскері, педагогика ғылымдарының магистрі Бекмағанбетова Ғайнеш Көшекқызы «TopIQ.kz платформасы туралы қызықты» семинар-практикум өткізді. Одан әрі студенттер белсенділері шығармашылық және оқу бекеттері арқылы өз командаларын басқарды. «Болашақ» станциясында «Баланс» педагогикалық ұжымының жетекшісі Марина Сергеевна Казкенова «Идеялар ісі» тренингін өткізді.

«Музыка және сәндік-қолданбалы өнер» кафедрасының оқытушылары Баякова Бибіжамал Мұкашқызы мен Ковбица Алла Николаевна «Өзің жаса» станциясында «Шекарасыз шығармашылық» шеберлік сыныбын ұйымдастырды. Мектеп оқушылары қағаз пластмасса өнеріне қызығушылықпен еніп, оригами тек қызықты әрекет қана емес, сонымен қатар ұсақ моториканы дамыту екеніне көз жеткізді. Балалар әдемі қолөнер бұйымдарын, жарқын және түрлі-түсті тотықұстарды жасады.

Келесі бекет – «Мұражай», онда 4 курс студенті, Жастар ісі комитетінің төрағасы Александр Косолапов пен 3 курс студенті, «QPK LIFE» студенттік YouTube арнасының тілшісі Әсия Жамалова колледж мұражайына «Кеше, бүгін, ертең» газеті қонақтарды колледж тарихымен таныстырып, «Жастар-2023» журналының жаңа санын ұсынды.

1-қабаттың фойесінде мәдениет бөлімінің студенттері «Бірге билейміз» атты флешмоб ұйымдастырды.

Жиын соңында акт залында колледждің педагогикалық және шығармашылық мамандықтарының тұсаукесері өтіп, онда «Бастауыш оқытудың педагогикасы және әдістемесі» мамандығының 4 курс студенті Жансая Сәндібекова білім берудің ерекшеліктеріне тоқталды. оқу үдерісін ұйымдастыру, Worldskills республикалық чемпионатына қатысу туралы өз әсерімен бөлісті; 3 курс студенті Сұлтан Құсайынов колледждің студенттік өмірі туралы айта отырып, студенттерді «Асар» білім алаңымен таныстырды.

Ашық есік күні – қарым-қатынасқа, тәжірибе алмасуға, өзін-өзі таныстыруға тамаша мүмкіндік. Мұндай кездесулердің танымдық сипаты ары қарай даму және кәсіби өзін-өзі анықтау үшін көңіл-күйді қалыптастыруға мүмкіндік береді. Мектеп түлектеріне білім беру ұйымын таңдау кезінде колледждің барлық артықшылықтарын көру, оқуға деген көзқарастың маңыздылығын және жеке тұлғаны дамытудың одан әрі мүмкіндіктерін, сондай-ақ болашақ маман ретінде оларды іске асыру перспективаларын бағалау маңызды. таңдалған қызмет саласы.

Ашық есік күні шараны ұйымдастырушылар мен қонақтарға жақсы, жақсы әсер қалдырды.

Солодова Светлана Вадимовна,

қабылдау комиссиясының жауапты