« March 2024 »
Дүйсенбі, 29 мамырдың 2023 09:25

Колледжде бәсекеге қабілетті мамандарды даярлау: проблемалар, ізденістер, шешімдер

(1 Vote)

Бүгін Қостанай педагогикалық колледжінде бәсекеге қабілетті мамандарды кәсіби даярлау бойынша тәжірибе алмасу мақсатында "Білім беру мазмұнын жаңғырту және жаңарту жағдайында бәсекеге қабілетті мамандарды кәсіби даярлау" тақырыбында Қостанай облысының ТжКБ ұйымдарының Директорлар кеңесі өтті.

Директорлар кеңесі шеңберінде колледж директоры Уразамбетова Г.У колледждің дамуы, бәсекеге қабілетті мамандарды даярлау жөніндегі перспективалар мен міндеттер туралы, директордың оқу-өндірістік жұмыс жөніндегі орынбасары Жунусова К.С мамандарды даярлау сапасын жақсарту үшін әлеуметтік әріптестіктің маңыздылығы туралы, директордың оқу-тәрбие жұмысы жөніндегі орынбасары Морозенко С.М - көшбасшылықты қалыптастыру және дамыту туралы баяндама жасады.Кәсіби дайындық процесінде студенттердің бойындағы қасиеттер. Өз кезегінде 3 курс студенті Султан Қусаинов білім беру мазмұнын жаңғырту жағдайында білім алушылардың шығармашылық өсу мүмкіндіктерін атап өтті.
Іс-шараның практикалық бөлігі ашық сабақтардың бірнеше секцияларын қамтыды, онда колледж оқытушылары дирижерлік техника элементтері бойынша жұмыс тәжірибесімен, сабақтарда ойын технологияларын қолданумен, қазақ қыздар биінде қолдың нақты қимылдарымен бөлісті, сондай-ақ математика мәселелерін қарастырды, заманауи лингафон кабинетінің мүмкіндіктерін көрсетті.
Шебер-сыныптарда директорлар кеңесінің қатысушыларына материалды көркемдік өңдеу техникасымен - жүнмен, киізбен безендіру, ине тесу техникасымен және жүнді дымқыл киіз басу әдістермен, арт-терапиямен, EV3 mindstorms моделінде роботтарды жинаумен жұмыс істеуге мүмкіндік берілді, содан кейін "Робо-бәйге"шағын жарыстары ұйымдастырылды.

Директордың оқу-әдістемелік жұмысы жөніндегі орынбасары Чуркина Т.А. сабақтарының әзірлемесі, әдістемелік кешендері мен презентациялары ұсынылған оқытушылардың жетістіктері көрмесін ұсынды.

Сондай-ақ, жастар комит комитетінің командасы "Уақыт байланыстырушы жіп" мұражайында тақырыптық экскурсия және "Быковскийдегі 9-ғы Event” шығармашылық бағдарламасын өткізді.

Директордың
ақпараттық технологиялар жөніндегі орынбасары