« September 2024 »
Дүйсенбі, 11 қыркүйек 2023 09:23

«Біз - оқуға құштар ұрпақпыз: Мы - читающее поколение»

5-8 қыркүйек аралығында Қостанай жоғары педагогикалық колледжінде дәстүрлі Бірінші курс мектебі – 2023  өтті. «Оқуға құштар колледж» жобасын іске асыру және Бірінші курс мектебі шеңберінде кітапхана «Кітапхана - табыс аумағы» акциясын өткізді, өйткені кітапхана оқу-тәрбие процесін әдебиетпен және ақпаратпен қамтамасыз ететін колледждің маңызды құрылымдық бөлімшесі, білімді тарату, рухани және зияткерлік қарым-қатынас, мәдениет орталығы болып табылады.

Акцияны өткізу үшін кітапхана туралы презентация дайындалды; викторина өткізілді; «Кітапхана туралы не білесіз?» атты әңгімелесу жүргізілді; кітапхана қорымен танысу экскурсиясы өтті.

Мерзімді және анықтамалық-библиографиялық басылымдар қорын қалыптастыруға ерекше назар аударылатыны айтылды. Кітапхананың әр мамандық бойынша жазып беретін мерзімді басылымдары көрсетілді.

Кітапхананың маңызды қызметі – әдебиет пен мерзімді басылымдар әлеміндегі жаңалықтарға шолу жасайтын көрме материалы.

Оқу белсенділігінің деңгейін арттыру мақсатында кітапхана қызметкерлері колледж студенттері үшін түрлі іс-шаралар өткізеді. Оқушылардың назарына «Біз - оқуға құштар ұрпақпыз: біз - оқырман ұрпақпыз» атты кітап - иллюстрациялық көрме ұсынылды.

Ахмет Байтұрсыновтың шығармашылығына арналған көрмеге шолу: «Ұлттың ұлы тәлімгері - Великий наставник нации». «Оқуға құштар колледж» жобасын іске асыру мақсатында кітапхана қоры екі тілдегі әлемдік әдебиет кітаптарымен толықтырылды.

«Оқуға құштар колледж» жобасына арналған барлық іс - шаралардың басты мақсаты кітап пен оқуды насихаттау, оқуға деген сүйіспеншілікті ояту және оқырмандарға әртүрлі кітаптарды ұсыну.

кітапхана меңгерушісінің м.а. Р.Ш. Урузбаева