« September 2024 »
Бейсенбі, 21 қыркүйек 2023 11:15

Қостанай жоғары педагогикалық колледжінің ENACTUS жобасының басталуы

Біздің колледж білім алушыларының стартап қозғалысы жаңа деңгейге шығады: Қостанай Жоғары педагогикалық колледжінің ENACTUS командасы ұйымдастырылды.

Ағымдағы жылдың 20 қыркүйегінде А. Байтұрсынов атындағы Қостанай өңірлік университетінің базасында ROAD SHOW ENACTUS KAZAKHSTAN өтті, оған & CEO ENACTUS Kazakhstan президенті Ержанова  Альбина Меирбековна және ENACTUS KAZAKHSTAN RANDALL BRUINS стратегиялық даму жөніндегі кеңесшісі қатысты.  ROAD SHOW-ға ENACTUS KAZAKHSTAN-ға кіруге ниет білдірген Қостанай облысының мектептері, колледждері мен жоғары оқу орындарының командалары қатысты. Біздің 25 адамнан тұратын команданы Ар-31 тобының студенті Уланова Ангелина басқарды.

ENACTUS KAZAKHSTAN Вице-президенті Даутов Адлет және PR-event-program manager ENACTUS Каримова Раушан Қазақстанға ENACTUS бағдарламаларын таныстырып, оқыту тренингтерін өткізді. Біздің студенттер Ең белсенді қатысушылар болды, кәсіпкерлік қызмет негіздері туралы жақсы білімдерін көрсетті.

Enactus (2012 жылға дейін — SIFE, «students in free enterprise») — жастар кәсіпкерлігін дамытумен айналысатын халықаралық коммерциялық емес ұйым. Ұйымның мақсаты тұрақты даму мақсаттарына қол жеткізу үшін бизнес-жобаларды дамыту болып табылады.

Enactus «enterpreneurship in action» дегенді білдіреді: «Entrepreneurial» - бар мүмкіндіктерді көру қабілеті және осындай перспективалардан пайда алу таланты,  «ACTion»— әрекет етуге және нәтижеге кепілдік берілмесе де, басталғанды аяқтауға деген ұмтылыс,  «US» - оларды тұтастықтың бір бөлігіне айналдыратын белгілі бір ортақ мақсатпен байланысты адамдар тобы.

Бағдарламаның логотипі — сары қағаз кран-оригамидің классикалық символы, бақыт пен бейбітшіліктің белгісі.

Enactus Қазақстан студенттерге бүкіл ел бойынша университеттерде командалар құруға және ілгерілетуге көмектеседі. Enactus ұлттық кеңсесі командалардың қызметін үйлестіреді және кәсіпкерлердің студенттер қауымдастығын дамытады. Enactus студенттері адамдарға өз өмірін жақсартуға және қатысушылардың кәсіпкерлік дағдыларын дамытуға мүмкіндік беретін әлеуметтік-экономикалық жобаларды жүзеге асырады. Enactus оқытушылары мен іскери серіктестері студенттерге басшылық жасайды және командалардың тәлімгері болады.

Жыл сайын ENACTUS Kazakhstan қоры ұлттық конкурс өткізеді, онда студенттер мен оқушылар бизнес көшбасшылары бағалайтын өз жобаларын ұсынады. Осы ұлттық байқаулардың жеңімпаздары Enactus Дүниежүзілік чемпионатына қатысуға шақырылады.

Қостанай жоғары педагогикалық колледжінің ENACTUS командасы шешімді және ұлттық байқауларда өз күштерін сынап көруге дайын!

Экономикалық пәндер оқытушысы Султанова Г. Е.