« October 2024 »
Сейсенбі, 03 қазан 2023 08:32

Кафедра отырысы мақсат мен міндеттерге қол жеткізудің бастапқы шарты ретінде

Қостанай Жоғары педагогикалық колледжінде кафедра оқу-әдістемелік  құрылымның негізгі бөлшегі етінде саналады.  Кафедраның негізгі бағыты оқыту мен тәрбиелеу әдістемесін жетілдіруге, педагогикалық шеберлікті үнемі арттыру арқылы қол жеткізілетін оқу-әдістемелік контентті әзірлеуге бағытталған.

2023-2024 оқу жылында жаратылыстану-гуманитарлық пәндер кафедрасы «Білім алушылардың кәсіби құзыреттілігін қалыптастыру және әлеуметтік белсенділік пен адамгершілік-рухани құндылықтарды дамыту бойынша жаратылыстану-гуманитарлық пәндер сабақтарында оқу-тәрбие процесін ұйымдастыруда құзыреттілік тәсілді қолдану» әдістемелік тақырыбымен жұмысты жалғастыруда.

Кафедра-пікірлестердің ұжымы, бірақ көзқарастардың бірлігі сақталуы үшін ұйымдастырушылық және әдістемелік мәселелерді қарау мен шешудің толық жариялылығы мен алқалылығы қажет. Кафедраның әрбір отырысы мазмұнды, тиімді, жедел өтуі үшін оны алдын ала дайындау қажет. Қыркүйек айында жаратылыстану-гуманитарлық пәндер кафедрасының отырысын өткізудің негізгі мақсаты оқу-әдістемелік апталығын өткізуге дайындық болды. Оқу-әдістемелік апталықты өткізу-бұл қызықты педагогикалық идеяларды іске асыруға, білім алушылармен де, педагогтармен де жұмыс істеудің әртүрлі формалары мен әдістерін қолдануға мүмкіндік беретін шығармашылық процесс. Әр мұғалім іс-шараны өткізудің қызықты интерактивті түрін ұсынды. Бұл мәселені талқылау кафедра меңгерушісіне кафедра апталығының толыққанды бағдарламасын жасауға мүмкіндік берді. Отырыс күн тәртібіндегі тағы бір мәселе -  «Колледждің 2022-2023 оқу жылындағы қызметінің қорытындысы. Алдағы 2023-2024 оқу жылына арналған даму перспективалары мен міндеттері» тақырыбындағы педагогикалық кеңестің шешімдерін іске асыру мәселесі.  Педагогтер білім алушылар контингентін сақтау, болашақ мамандарды сапалы даярлау мәселелерінде, сондай-ақ Тұтас тәрбие бағдарламасы негізінде тәрбие жұмысын жүргізуде одан әрі жұмыстың негізгі міндеттерін белгіледі.

Осылайша, кафедра отырысы кафедра қызметін тиімді ұйымдастыруда және дамытуда маңызды рөл атқарады. Бұл ұжымның келісілген жұмысына, білім беру сапасын арттыруға, сондай-ақ кафедраның әрбір педагогының кәсіби өзін-өзі жетілдіруі мен өсуіне ықпалын тигізеді.

Жаратылытану-гуманитарлық пәндер

кафедрасының  меңгерушісі