« October 2024 »
Сейсенбі, 17 қазан 2023 11:49

Үлкен өзгеріс – сіздің мүмкіндіктеріңіздің уақыты

Колледждегі оқу-әдістемелік апталықтар қызықты педагогикалық идеяларды жүзеге асыруға, студенттермен де, мұғалімдермен де жұмыс істеудің әртүрлі формалары мен әдістерін қолдануға мүмкіндік беретін шығармашылық процесс болып табылады.

Жыл сайын жаратылыстану-гуманитарлық пәндер кафедрасының апталығында Қостанай жоғары педагогикалық колледжінің студенттері өз ойларын ортаға салып, білімдері мен өнерлерін көрсетуге мүмкіндік алады. Белсенді жұмыс түрлерінің бірі біздің студенттер үшін интерактивті үзілістер болып табылады.

2023 жылдың 16 қазанында жаратылыстану- гуманитарлық пәндер кафедрасы апталығының ашылу күнінде 1 курс студенттері «Биология» курсына танымдық қызығушылықтарын дамыту мақсатында, үлкен үзіліс кезінде «Өз денеңді біл» интерактивті үзіліс бөлігі ретінде ойын-сауық тапсырмалар жүйесі арқылы өз білімдерін көрсете білді.

Бізде әрқашан денеміз бар - бұл әр адамда бар ең қауіпсіз кеңістік. Адам ағзасының не екенін, оның  қалай жұмыс істейтінін түсіну әрқайсымыз үшін өте маңызды. Өз денесін білмеу адамға өте қымбатқа түседі, ол өзіне және денсаулығына көптеген проблемаларды тудырады.

Интерактивті үзіліске У-11а, У-11б, Муз/ДПМ-11, УПБ-12, В-11а, Т-11, Ик-11 және Ак-11 топтарының студенттері қатысты. Қатысушылар муляждарды пайдалана отырып, адам денесінің бөліктерін көрсетіп, жеке мүшелердің қызметтері туралы әңгімеледі, ұлы тұлғалардың тұжырымдарымен танысып, адам болмысын сипаттайтын терминдерді таңдап, басқатырғыштармен шифрланған биологиялық ұғымдарды ашты.

Бірінші курс студенттерін ұзақ уақыт бойы өз еркімен қалдыруға болмайтынына сенімдіміз, олардың назарын пайдалы бірлескен іс-әрекеттерге аудару маңызды. Тек осы жағдайда ғана біз білім беруде қажетті нәтижеге қол жеткізе аламыз, сондықтан белсенді өзгерістермен қатар сабақтар арасындағы уақытты өткізу оңайырақ және қызықты болады. Бұл тәжірибе топтар арасындағы қарым-қатынастың маңыздылығын бағалауға мүмкіндік берді. Ең бастысы, мұнымен тоқтап қалмай, студенттеріміздің өмірін жарқын, бай және ең жақсы ететін жаңа жобаларды, идеяларды, нұсқаларды және мүмкіндіктерді үнемі іздестіру!

ЖҒП кафедрасының

биология мұғалімі