« October 2024 »
Жұма, 20 қазан 2023 16:17

«Мәңгілік таным-шексіз білім»

Осындай ұранмен бүгін, 20 қазан күні жаратылыстану-гуманитарлық пәндер кафедрасының оқу-әдістемелік апталығы аяқталды.

Осы апталық барысында кафедра оқытушылары жаратылыстану және гуманитарлық пәндерге қызығушылықты дамыту арқылы студенттердің оқу іс-әрекетіне деген ынтасын арттыру бойынша белсенді жұмыс түрлерін және өз тәжірибелерін көрсетті. Апталық бағдарламасы студенттердің интеллектуалдық және шығармашылық қабілеттерін арттыруға, қазақстандық патриотизмге, бастамашылдыққа, тәуелсіздікке, азаматтыққа тәрбиелеуге ықпал етті. Әдістемелік апталықтың барлық мақсаттары мен міндеттері орындалды.

Қостанай жоғары педагогикалық колледжінде пәндік апталықтарды өткізу дәстүрлі түрде өткізіліп, әр студенттің өзін, белгілі бір кәсіпте өз орнын табуына, жетістіктерінің қалай бағаланатынын көруге, оның өзіне, өз мүмкіндіктеріне сене бастауына ықпал етеді. таңдаған мұғалім мамандығын одан әрі меңгеруге мүмкіндік береді.

Апталық барысында педагогтар Брахметова А.А., Демесинова Ж.Б., Ахметов Ж.М., Кусеубаев А.Б. оқушыларға «Өз денеңді біл», «Материктер бойынша саяхат», «Міндет. Абырой. Ерлік» (Калашников автоматын бөлшектеу және құрастыру), Қазақстан Республикасы күніне арналған «Қазақстан – менің Отаным» атты викторина.

Сатыбалды М.Н., Ахметов Ж.М. колледж оқытушылары үшін ашық сабақтар өткізілді; Брахметова А.А. Бірыңғай білім беру бағдарламасын жүзеге асыру аясында «Денсаулық сақтау білім беру процесінің тиімділігінің шарты ретінде» педагогикалық студиясы ұйымдастырылды, онда мұғалім сабақ барысында денсаулықты сақтау жаттығуларын қолдану тәжірибесімен бөлісті.

18 қазан Рихтер О.А. философия ғылымдарының кандидаты, қоғам қайраткері Ю.Я.Бондаренкомен диалогтық алаң-кеңес өткізді. «Философия және өмір» тақырыбына, ал Демесинова Ж.Б. Қостанай облысы, Қостанай қаласындағы мектеп оқушылары мен колледждің 1 курс студенттері арасында география пәнінен «Білім жарысы» интеллектуалды марафонын ұйымдастырды.

Апталық барысында кафедраның оқу пәндері бойынша жоғары оқу мәдениетін қалыптастыру және әдеби оқу белсенділігін арттыру мақсатында «Оқу колледжі» жобасы аясында «Өз болашағыңды жаса – оқы!» виртуалды кітапханасы жұмыс жасады.

Сонымен бірге ол оның барлық қатысушыларына өзін-өзі көрсетуге, өзін-өзі бекітуге мүмкіндік беретін бірегей коммуникативті жүйе ретінде әрекет етеді. өзін-өзі жүзеге асыру, рухани және шығармашылық өсуді көздейді. Колледждің оқу-тәрбие іс-әрекетінің бір түрі ретінде кафедра апталығының ерекшелігі танымдық іс-әрекеттің шығармашылық әрекетке ауысуын қамтамасыз етуді көздейді.

жаратылыстану-гуманитарлық

пәндер кафедрасының меңгерушісі