« October 2024 »
Дүйсенбі, 23 қазан 2023 16:01

Кітапханашы - демек креативті Кітапханадағы өзін-өзі басқару күні

20 қазан күні Қостанай жоғары педагогикалық колледжі кітапханасында 24 қазан - кітапханашы күнін мерекелеу аясында өзін-өзі басқару күні өтті.

«Кітапханашы – шығармашыл дегеніміз» іс-шарасына В-21 және МҚБ-12 тобының студенттері белсенді қатысты. Жұмыс күні ішінде кітапханашылар болып өзгерді. Кітапхана қызметкерлерінің бақылауымен формулярларды өз бетінше толтырды, оқырмандардың талаптары бойынша кітаптарды тауып, қорды орналастыру ережелерін өтті, мерзімді баспа картотекасымен және газет жиектерімен жұмыс істеді. «Кітапхана - табыс аумағы» көрмесіне шолу жасады. Көшірме, мазмұны ескірген әдебиеттер сақталатын кітап қоймасына барды. Бұл іс-шараның мақсаты кітапхана мамандығын дәріптеу, кітапқа деген қызығушылықты қалыптастыру, дербестікті дамыту, тапсырылған жұмыс үшін жауапкершілік болды.

Іс-шара барысында студенттер кітапханашы мамандығы және оның қазіргі әлемдегі рөлі туралы білді. Кітапхана мамандары оқырмандармен көп қарым-қатынас жасайды. Ол үшін жоғары қарым-қатынас дағдылары, әдептілік және эмоционалды ұстамдылық қажет. Сөре лабиринттері мен мыңдаған кітаптарды оңай шарлау үшін жақсы жады қажет. Кітапханада мерзімді түрде бұқаралық іс-шаралар, көрмелер, тақырыптық кездесулер, әдеби кештер ұйымдастырылады. Бұл іс-шаралардың сценарийлері мен жоспарын кітапхана қызметкерлері жазады.

Колледж фойесінде оқырмандарға күні бойы кітапхана туралы әндер айтылды; оның қызметкерлері жасаған презентациялар; кітапхана өмірі туралы бейнероликтер көрсетілді.

Бұл тек кәсіби кітапханашылардың ғана емес, сонымен қатар кітаптарды жақсы көретін және олардың қоғамның мәдени және қоғамдық өміріндегі орасан зор рөлін түсінетін барлық адамдардың мерекесі.

Кітапхана меңгерушісі Р.Ш. Урузбаева