« July 2024 »
Сәрсенбі, 08 қараша 2023 11:36

Интеллект, тапқырлық, шығармашылық!

Бүгінгі таңда білімді болу сәнге айналды, ал білімді тәрбиеші болу – заманауи педагог болу деген сөз. Заман ағымына ілесу мақсатында бүгін, 7 қараша күні колледжіміздің қабырғасында «Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту» бөлімінің ұйымдастыруымен

«Мен тәрбиешімін ,ол дегеніміз...!» тақырыбында  КВИЗ ойыны өтті. .

КВИЗ дегеніміз не? Викторина (немесе паб викторинасы) - шектеулі уақытта әртүрлі сұрақтарға қызықты және қызықты түрде жауап беру қажет интеллектуалды және ойын-сауық ойыны.Интеллектуалдық ойында жеңіске 4 команда шықты: Қостанай жоғары педагогикалық колледжінің «Апельсин» (В-41 тобы) және «Люкс» (В-22 тобы) командалары және біздің қонақтар, Қостанай әлеуметтік-техникалық колледжінің «Таланттар» командасы және «Феникс» командасы » Қостанай гуманитарлық колледжі.Викторинаға қатысушылар педагогикалық терминдер шифрланған жұмбақтарды шешуден жарысатын 5 турдан өтуі керек болды. Олар портреттерден атақты ұстаздардың есімдерін тауып, Аристотельдің: «Ақыл тек білімде ғана емес, білімді іс жүзінде қолдана білуде де» деген сөзін растайтын тест тапсырмаларына жауап берді. Ойыншылардың балалық шақ әлеміне сүңгіп кеткен 4-туры үлкен қызығушылық тудырды. Командалар шағын эпизод бойынша балаларға арналған мультфильмдердің атауларын тапты. Бесінші турда қатысушыларға оңай болған жоқ, әртүрлі заттарды бір-бірімен байланыстыратын ортақ нәрсені анықтау үшін олардың логикалық ойлау қабілеті қажет болды.Жанкүйерлер де шет қалмады, олар күрделі сұрақтарға жауап беру арқылы өз командасына қосымша ұпай әкелуге мүмкіндік алды.

Мерекелік атмосфераны құруға мәдениет бөлімінің студенттері көмектесті: Юлия Владимировна Лопыреваның жетекшілігімен «Жүрек дауысы» вокалдық тобы және «X.taim» би тобы және оның жетекшісі Марина Вячеславовна Первушкина.

Зияткерлік ойынға қатысушылардың барлығына қатысу сертификаттары мен тәтті сыйлықтар табыс етілді.

«Апельсин» командасын «Мен тәрбиешімін ,ол дегеніміз...!»  ойынындағы сенімді жеңісімен шын жүректен құттықтаймыз. Екінші орынды «Люкс» командасы, үшінші орынды қонақта «Феникс» командасы жеңіп алды. Лайықты ойын және лайықты жеңіс! Интеллект, тапқырлық, шығармашылық және, әрине, командалық рух - бұл әрқашан жеңіске жетелейді!

Попова Г.А., мектепке дейінгі тәрбие және оқыту кафедрасының арнайы пәндер оқытушысы

Саулина Л.В., мектепке дейінгі тәрбие және оқыту кафедрасының арнайы пәндер оқытушысы