« July 2024 »
Дүйсенбі, 13 қараша 2023 18:18

Көркемөнерпаздар хореографиялық ұжымындағы қойылымдық жұмыстың кәсіби қызметін арттыру тәсілі ретінде қазақ биінен шеберлік сыныбы.

2023 жылғы 11 қарашада колледж базасында Ақмола облысы әкімдігі мәдениет басқармасының "Гаққу" басшысы, "Аманат"

би мектебінің, Мәдениет саласының үздігі-Гүлмира Ордабаеваның қатысуымен Қостанай облысының би ұжымдарының басшылары, педагог-хореографтар үшін шеберлік сыныбы өтті Қазақстан Республикасының жетекші балетмейстерлерімен бірлескен ынтымақтастық Қостанай облысының хореографиялық ұжымдары басшыларының біліктілігін арттыру нысаны ретінде шеберлік сыныптарын өткізуге үлкен мүмкіндік береді. Мастер-класта қазақ биін орындау техникасының ерекшеліктері туралы материалдар ғана емес, сондай-ақ қатысушыларға, бұл жағдайда басшыларға олардың әрі қарайғы кәсіби қызметінде көмектесетін қазақ биінің хореографиялық композицияларында қойылымдық жұмыстың әрекет ету тәсілдері мен іскерліктері де қарастырылды. Мастер-класс өткізудің мақсаты заманауи стильдеудің ерекшеліктерін ескере отырып, қазақ биінің қойылымдық жұмысының композициясы туралы жалпы түсінік қалыптастыру болды. Шеберлік сыныбына Қостанай, Денисов, Қамысты, Жангелдин, Қарасу, Бейімбет Майлин аудандарының, Лисаков және Қостанай қалаларының хореографиялық ұжымдарының басшылары, сондай-ақ колледждің хореография кафедрасының оқытушылары мен студенттері қатысты. Мастер-класс екі бөлімнен тұрды: - әйелдер Қазақ биі-позициялар, қолдар мен аяқтардың позициялары, қолдың ерекше позициялары мен қимылдары, негізгі қадамдар мен қимылдар, би этюдтері.  -ской Қазақ биі-позициялар, қолдар мен аяқтардың позициялары, қолдың ерекше позициялары мен қимылдары, негізгі қадамдар мен қимылдар, би этюдтары, атшабыс, секіру. Қорытындылай келе, шеберлік сыныбының әрбір қатысушысы осы іс-шара туралы пікір қалдырып, сертификат алды.

Доспанова С. М., хореография кафедрасының меңгерушісі

"Қостанай Жоғары педагогикалық колледжі" КМҚК

Қостанай облысы әкімдігінің білім басқармасы