« April 2024 »
Бейсенбі, 21 желтоқсан 2023 09:45

Slbelius музыкалық редакторы бойынша мастер-класс

Музыка және сәндік қолданбалы шеберлік кафедрасы апталығының алғашқы  күнінің қорытынды іс-шарасы кафедра оқытушысы Айдынғали Қадырұлы Бақтығалиевтің шеберлік сабағы болды.

Бұл шеберлік сабағы кафедра оқытушыларына арналған Slbelius ноталық редактор-бағдарламасымен таныстыруға арналды. Бұл бағдарлама қазірдің өзінде бүкіл әлем бойынша көптеген жанкүйерлерді жинай алды. Және бұл таңқаларлық емес, өйткені ол озық пайдаланушылар үшін де, музыка саласында жаңадан бастағандар үшін де бірдей қолайлы. Сибелиус – композиторлар мен өңдеушілерге арналған бағдарлама, оның басты ерекшелігі музыкалық партитураларды жасау және олармен жұмыс істеу. Ноталық жазуды білмейтін адам онымен жұмыс істей алмайтынын түсіну керек, шын мәнінде, мұндай адамға кез келген жағдайда осындай бағдарламалық құралды пайдаланудың қажетілігі болуы да екіталай. Шеберлік сыныбының теориялық бөлімінде Айдынғали Қадырұлы қатысушы ұстаздарды қолдану нұсқаулығымен таныстырды. Практикалық бөлімде мұғалімдер осы бағдарлама бойынша музыкалық мәтінді өз бетінше жазып көрді. Барлық мұғалімдер бұл бағдарламаны оқу үрдісінде қолдану дағдылары болуының маңыздылығы мен қажеттілігін атап өтті.

Бактыгалиева А.К., Сагумбаева А.С.