« May 2024 »
Жұма, 12 қаңтардың 2024 14:27

Үздік IT кафедрасы 2024

(1 Vote)

2024 жылдың 8-12 қаңтарында Қостанай жоғары педагогикалық колледжінде жыл сайынғы «Үздік IT кафедрасы» дәстүрлі байқауы өтті.

Конкурсты өткізудің мақсаты-оқу-тәрбие процесінде ақпараттық-коммуникациялық технологияларды (АКТ) меңгеру, қолдану бойынша колледж педагогтерінің тәжірибесін анықтау, қолдау және тарату.

Байқаудың міндеттері:

• күндізгі және қашықтықтан оқыту нысандары кезінде сабақта ақпараттық-коммуникациялық технологияларды меңгеру саласындағы педагогтердің кәсіби дағдыларын жетілдіру;
  • тиімді білім беру нәтижесіне қол жеткізу үшін АКТ қолдану саласындағы педагогтердің шығармашылығы мен ынта-жігерін ынталандыру;
  • оқу-тәрбие жұмысында АКТ қолдану саласындағы педагогтар арасында нәтижелі педагогикалық қарым-қатынас, тәжірибе алмасу үшін жағдай жасау.

Конкурсқа ұйымдастырушы - математика және ақпараттық технологиялар кафедрасын қоспағанда, колледждің барлық кафедралары қатысты.

Байқау 3 модульден тұрды:

1 модуль. мәтіндік ақпаратпен жұмыс істеу технологиясын меңгеру деңгейі-Microsoft Word мәтіндік редакторында үлгі бойынша құжат жасау.

2 модуль. сандық ақпаратпен жұмыс істеу технологиясын меңгеру деңгейі - құжатты құру және Microsoft Excel кестелік редакторында үлгі бойынша есептеулер жүргізу.

3 модуль. мультимедиялық ақпаратпен жұмыс істеу технологиясын меңгеру деңгейі - Microsoft PowerPoint презентация редакторында үлгі бойынша слайдтар жасау.

Ұсынылған материалдарды бағалауды колледж директорының ақпараттық технологиялар жөніндегі орынбасары Ж. И. Кубжасарованың басшылығымен математика және ақпараттық технологиялар кафедрасының меңгерушісі И. В. Баяхметова, педагог Д. Ж. Тулепова жүзеге асырды.

Конкурсты ақпараттық пәндер оқытушылары өткізді: М. К. Салькенова, Н.Т. Сұлтанова, Д. Ж. Тулепова, Т. А. Юркевич.

Конкурстық тапсырманың алты модулінің әрқайсысы мұғалімнің мәтіндік, сандық, мультимедиялық ақпаратпен жұмыс істеу технологияларын қолдану саласындағы іске асырылуын ескере отырып, белгілі бір пәндік АКТ құзыреттілігін біріктірді.

Байқау нәтижелері бойынша орындар келесідей бөлінді:

1 орын – жаратылыстану-гуманитарлық пәндер кафедрасы (128 ұпай).

2 орын – педагогика және психология кафедрасы (95 ұпай).

3 орын – хореография кафедрасы (89 ұпай).

Конкурсқа қатысқаны үшін музыка және СҚШ, филология, мектепке дейінгі тәрбие, шет тілдері кафедрасының педагогтарына алғыс айтамыз!

Жеке есепте ең көп ұпай жинаған педагогты атап өткім келеді - шет тілдері кафедрасынан М.П. Кружнова, 143 ұпай. Сондай-ақ, көшбасшылар үштігіне А. А. Брахметова (138 ұпай) және М. Н.Сатыбалды (130 ұпай) кірді.

Колледждің барлық педагогтеріне АКТ технологияларын меңгеру деңгейін арттыруды, дамытуды және жетілдіруді, сондай-ақ АКТ-құзыреттілік саласындағы жаңа жетістіктерді тілейміз!

Тулепова Д. Ж.,

математика және ақпараттық технологиялар кафедрасының оқытушы

Read 125 times