« May 2024 »
Дүйсенбі, 22 қаңтардың 2024 11:41

Қазақстан Республикасының дамуына еңбек сіңірген ғылым қайраткерлерінің қосқан үлесі: тәжірибесі мен болашағы

2024 жылғы 19 қаңтарда «Пирамида» ғылыми студенттік қоғамының отырысында ғылыми-зерттеу қызметімен белсенді айналысатын ғылыми жетекшілер мен студенттер қатысқан ғылым мен білімнің өзекті мәселелері талқыланды. Отырысының тақырыбы: «Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген ғылым қайраткерлері».

Филология кафедрасының оқытушысы Татьяна Евгеньевна Ткаченко біздің облысымыздың белгілі тұлғасы В.А. Шалабаев туралы айтып берді. Биыл ол 90 жасқа толар еді. Атаулы тұлға, мұғалім, ақын, ойшыл, өз Отанының патриоты.

Отырыста қатысушылар қызықты және танымдық тақырыптарды ашты. Қатысушылар өз әсерлерімен алмасты, әрі қарайғы жұмыс бойынша ұсыныстар берді, ғылыми өзара іс-қимыл мен тәжірибе алмасудың маңыздылығын атап өтті.

Серік Айдана, Жомарт Айым, Серікбай Зарина, М-21 тобының студенттері ғылыми жобалармен сөз сөйледі. Жемісті зерттеулерді одан әрі жетілдіру және ғылыми жұмыстардың сапа деңгейін арттыру мақсатында сөз сөйлеушілерге одан әрі жетілдіру және белгілі бір түзетулер енгізу бойынша оң ұсыныстар ұсынылды.

«Пирамида» ғылыми студенттік қоғамының отырысы ғылым саласындағы көшбасшылар мен студенттердің жаңа, үздіксіз өзара іс-қимылын жетілдіруге, іздеуге және ашуға ұмтылудың маңыздылығын атап өткен бай және нәтижелі оқиға болды. Кездесу қорытындысы бойынша барлық қатысушыларға тыңдаушылардың пікірі бойынша ең қызықты тақырыпты анықтау үшін ғылыми жобаларды бағалау ұсынылды. Қатысушылар бірлескен зерттеу және ғылыми даму бағытындағы жұмыстарды жалғастыруға дайын екендіктерін білдірді.

Болих Зайнура, ғылыми студенттер қоғамының қатысушысы,

У-41 тобының студенті