« May 2024 »
Бейсенбі, 25 қаңтардың 2024 11:46

Семинар «Кәсіби бастама: мектепте жұмыс істеу қиын-миф?»

Соңғы уақыттары колледж оқытушылар мен студенттерге арналған оқыту семинарларын өткізу дәстүрін белсенді түрде дамытып келеді. Бүгін 24.01.2024 ж. колледжде бастауыш мектептің болашақ ағылшын тілі мұғалімдеріне арналған «Кәсіби бастама: мектепте жұмыс істеу қиын-миф?»

тақырыбында семинар болды. Семинардың қонағы Қостанай қ. М. Қозыбаев атындағы №23 жалпы білім беретін мектептің ағылшын тілі мұғалімі Ирина Павловна Гаан болды, тәжірибелі педагог, біздің колледждің түлегі. Ол оқытушылық қызметтің маңызды аспектілерін ашты. Іс-шара аясында мектепте жұмыс істеудің қиындығы туралы қоғамдық аңыздың бар-жоғы туралы тақырып қозғалды, сондай-ақ педагогикалық мамандықтың жеке ерекшеліктері талқыланды.

Мектепте жұмыс істеу қиын: шындық па, миф пе? Семинарда көтерілген бірінші сұрақ мектепте жұмыс істеу қиын және жеңіл емес деген жалпы сенімге қатысты болды. Ирина Павловна стереотиптерді жоққа шығарып, өзінің сараптамалық пікірін білдіріп, мұғалім мамандығының жағымды жақтарын атап өтті. Ол білім беру саласы жеке және кәсіби өсу үшін бірегей мүмкіндіктер беретінін атап өтті.

Сыныптағы сүйіктілер: миф немесе шындық? Семинарда көтерілген тағы бір маңызды мәселе-оқушы мен мұғалімнің қарым-қатынас жүйесі, бағалау жүйесі мұғалім мен оқушы арасындағы бақылау-диагностикалық байланысты жүзеге асыру механизмі болды. Ирина Павловна әр мұғалімнің оқуға деген өзіндік көзқарасы бар екенін және әр баламен ортақ тіл табу маңызды екенін атап өтті. Ол әр мұғалімнің сыныпта «сүйіктісінің» болуы туралы мифті жоққа шығарды, әр оқушыға кәсіби көзқарас пен қамқорлық өзара байланысты негізгі аспектілер екенін түсіндірді. Оқу нәтижелерін бағалау кезінде әрдайым оқушылар мен ата аналар үшін нақты және түсінікті өлшемдерді қолдану қажет.

Семинарда экспресс-сұрақтар дайындалды, сондай-ақ студенттердің сұрақтары қарастырылды, оларға семинар қонағы жан-жақты жауап берді. Кейіннен сарапшы ағылшын-орыс сөздіктері түріндегі ынталандырулармен ерекшеленетін қызықты сұрақтарды таңдады.

Семинарда Ирина Павловна балаларды тиімді оқытудағы қиындықтарды еңсеру, кәсіби күйіп қалудың алдын алу және педагогикалық ұжымда жас мамандарды тез бейімдеу бойынша тәжірибесі мен білімімен бөлісті.

Оның сараптамалық пікірі мифтерді жоюға және оқу процесін білім беру процесінің барлық қатысушылары үшін қызықты әрі тиімді ету жолдарын анықтауға көмектесті.

Директордың ОӨЖ жөніндегі орынбасары Жунусова К.С.

Шет тілі кафедрасының оқытушысы Кружнова М.П.