« May 2024 »
Бейсенбі, 25 қаңтардың 2024 16:15

Көшбасшылар сөйлейді және көрсетеді!

Студенттеріміздің белсенді өмірлік ұстанымы және олардың халықаралық деңгейден қалаға дейінгі қоғамдық пайдалы іс-әрекеттерінің арқасында Қостанай жоғары педагогикалық колледжінің жетістіктері туралы барлығы біледі.

Педагогтар мен жоғары сынып оқушыларының – өзін-өзі басқару көшбасшыларының тәлімгерлік , тәрбиелік және сыныптан тыс жұмысында үлкен рөл атқарады. 2023-2024 оқу жылының бірінші жартысы, сөзсіз, жарқын өтті және бірінші курс студенттері мен жоғары курс студенттері арасында жаңа есімдерді ашуға мүмкіндік берді. Біздің колледжде имидждік іс-шараларды, интерактивті шығармашылық алаңдарды өткізудің, білім беру және әлеуметтік ортада жаңа жобалар жасаудың өзіндік дәстүрлері қалыптасқан, оны студенттер қуана ұйымдастырады.

Олардың жобалары мен іс-шаралары бүгінде студенттерге қандай перспективалар ашады? Өзіңіздің стартап-жобаңызды құруға күш пен мотивация табу қаншалықты оңай? Осы және т.б. туралы 2-4 курс белсенділері «Көшбасшы. Азамат. Патриот» аумағында  айтылған.

Диалог алаңы 23 қаңтар күні колледждің мәжіліс залында өтті. Ағымдағы мәселелерді талқылайтын дәстүрлі студенттік актив жиналысы осымен үшінші рет өткізіліп отыр. Айтпақшы, біріншісі 2020 жылы Жастар ісі жөніндегі комитеттің бастамасымен белсенділер колледж әкімшілігімен ашық диалогқа түскен болатын. 2024 жылы алаң өз жобаларын жүзеге асыратын жоғары курс студенттерінің жетекшілері мен 2023-2024 оқу жылының бірінші жартыжылдығын аяқтап, қоғамдық пайдалы жұмысқа тартылған бірінші курс студенттерінің қатысуымен пікірталас форматында жұмыс істеді.

Сайт спикерлері колледжде және одан тыс жерде үш жылдан бері құрылған және жұмыс істеп келе жатқан жобалары: «Алаш болашағы» пікірсайыс қозғалысы, «Enactus QJPK» командасы, «ASARedu» білім беру платформасы, «GoodWill» еріктілер ұйымы.

Студенттік пікірсайысшылар: 2 курс Серікбай Зарина мен 3 курс Уланова Ангелина кездесуге қатысушыларды «Алаш болашағы» пікірсайыс клубының жұмыс жүйесімен таныстырып, Қостанай облысында осы қозғалыстың құрылу тарихы, турнирлердегі жеке табыстары туралы әңгімеледі. және олардың жетістіктері. Мемлекеттік және орыс тілдеріндегі лигалардағы біздің студенттердің қатысуымен ойындар сәтті өтіп жатқанын атап өткім келеді. Пікірталас шешендік, сыни тұрғыдан ойлау және әртүрлі мәселелерге қатысты өз көзқарасы мен пікірін қорғау қабілетін дамытады.

3 курс студенті Алина Ковалева әлемнің әртүрлі елдерінің тілдерін үйрену және мәдениетін зерделеу қаншалықты маңызды екенін айтып, диалог алаңына қатысушыларға әртүрлі жастағы адамдар оқитын өзінің «Together school» тіл мектебі туралы айтып берді. Қытай тілі мен мәдениеті. Алина өз сөзінде: «Қазақстан үшін Шығыс елдерімен халықаралық қатынастарды дамыту маңызды. Қытай бүгінде жаңа инновациялық идеялар мен жобалар белсенді түрде жасалып жатқан болашақ елі, осы елде білім алғысы келетін жастар қолдау тауып, өз әлеуетін жүзеге асыруға мүмкіндік алады». Оның мектебінде жас шектеулері жоқ, барлығы оқи алады. Студенттердің ең кішісі 3 жаста, ең үлкені қазірдің өзінде 40 жаста. Студенттердің бірі өзінің тіл мектебіндегі сабақтарының арқасында Қытайға оқуға бара алды, дейді Алина. Бұл жетістік, әрі қарай жұмыс істеуге ынталандыру емес пе? Алина алдағы жоспарларымен бөлісуге қуанышты, ол чех және жапон тілдерін оқыту бағдарламасын ашуды, Ақтау және Қарағанды ​​қалаларында, сондай-ақ Ресей Федерациясының  Тюмень қаласында ашуды жалғастыруды жоспарлап отыр.

Тағы бір қызық , бірақ бізге бұрыннан таныс болған, У- 41 тобының студенті Мария Утельбаеваның бірінші курс студенттеріне колледждің сенбілікке келген белсендіден  , әрі қарай  Қазақстан Республикасының үздік эко-еріктісіне айналғаны туралы да айтып кетті. GoodWill командасы үш жылдан астам жұмыс істейді және осы уақыт ішінде Марияның басшылығымен колледж Біріккен Ұлттар Ұйымының қамқорлығымен ЮНИСЕФ халықаралық балалар құқығын қорғау ұйымының серіктесі болды. Студенттер педагогикалық тәжірибесінің бір бөлігі ретінде балалармен қоршаған ортаны қорғау туралы интерактивті сабақтар мен әңгімелер өткізіп, «EcoChildhood» жобасын сәтті жүзеге асыруда. 1 курс студенттері Қостанай облысындағы қай ұйымдардың волонтерлік және жастар бастамаларына болашақта қосылып, ортақ іске үлес қосу үшін қолдау көрсететініне қызығушылық танытты. Мария сонымен қатар Қостанай қаласындағы волонтерлік жұмысқа қатысу тәжірибесімен бөлісті.

Бірақ «ASARedu» жобасы нағыз онлайн білім беру платформасына айналды. Ар-41 тобының студентті Сұлтан Құсайынов  еріктілер колледж студенттері арасында қалай танымал бола бастағаны туралы ақпаратпен бөлісті. Бүгінде платформаның веб-сайты мен Instagram парақшасы бар.ASARedu» репетиторлар командасы кеңейіп, жаңа пайдаланушылар пайда болуда, олар әлеуметтік серіктестерді тартуда, инновациялық стартап-идеялардың тұсаукесеріне қатысуда және жалпы білім беретін пәндер бойынша пайдаланушылардың біліміндегі олқылықтарды сәтті толтыруды жалғастыруда. Сұлтан колледж студенттеріне презентация кезінде «питчинг» деген не екенін, сонымен қатар кез келген жобаның сәттілігін не анықтайтынын айтып берді.

Колледж жұмыс нәтижелерінің есебін студенттері арасында жүргізуде  жоба аясында «Әлеуметтік жетістіктер картасы және студенттердің құзыреттіліктері». Бүгін әрбір студент қатысқаны немесе жеңгені үшін ұпай жинай алады зияткерлік, халықаралық спорттық іс-шаралар, республикалық және облыстық масштабта. Колледжде жаңалары құрылып, барлары жаңғыртың жобалар. Студенттеріміздің табыс кепілі – жарықтық олардың азаматтық ұстанымын, жолдағы көшбасшылық қасиеттерін,жаңа мақсаттарға жету жолдарын көрсетуде.

колледждің лаборанты

Александр Косолапов