« April 2024 »
Жұма, 23 ақпанның 2024 16:24

«Кім болу керек? Не істеу?»

Заманауи шындық жастарға өз жағдайларын талап етеді - жас ұрпақтың әрбір өкілі әлемді жақсартуға, адамдардың өмір сүру жағдайын жақсартуға ұмтылады. Өскелең ұрпақтың осындай жаһандық мәселелерін шешу үшін оларға көмектесу және олардың интеллектуалдық және инновациялық әлеуетінің кеңістігін нақты анықтау, білімін кеңейту, заманауи әлемде бірге өмір сүру қабілетін дамыту қажет. Бұл дұрыс өзін-өзі анықтау және өзін-өзі растау арқылы ғана мүмкін болады. Негізгі міндеттерді шешудің алғашқы қадамы – мамандықты дұрыс таңдау.

Осыған орай Қостанай жоғары педагогикалық колледжінде 20-22 ақпан аралығында «Ашық есік күні» онлайн режимінде ұйымдастырылып, қала және ауыл мектептерінің студенттері колледжде өздері оқытылатын мамандықтармен танысуға мүмкіндік берді. Осындай жаһандық шараға колледждің барлық бөлімдері қатысты. «Мектепке дейінгі білім беру бөлімі» КММ «Қостанай қаласы білім бөлімінің № 6 жалпы білім беретін мектебі», «Қостанай қаласы білім бөлімінің № 18 мектеп-гимназиясы» КММ 9-сынып оқушыларымен кәсіптік бағдар беру жұмыстары жүргізілді. », «Федоров ауданы білім бөлімінің М.Мәметова атындағы жалпы орта мектебі» КММ, «Федоров ауданы білім бөлімінің Абай атындағы жалпы орта мектебі» КММ. Әңгімелесу барысында жасөспірімдерге мамандықтар мен оқу іс-әрекеттері туралы бейнеролик ұсынылып, колледждің оқу кабинеттері мен функционалдық үй-жайларына виртуалды экскурсия ұйымдастырылып, «Жауаптар – сұрақтар» әңгімесі ұйымдастырылды. Мектеп оқушылары құжаттар жинау, тапсыру және әр мамандық бойынша ерекшеліктері туралы нақтылау сұрақтарын қойып, колледжде оқуға қызығушылықтарын білдірді. Сынып жетекшілеріне колледждің мекен-жайы мен телефоны жазылған брошюра да жіберілді.

Жастар мен олардың ата-аналарына дұрыс бағыт-бағдар беру үшін әртүрлі форматтағы кәсіптік бағдар беру жұмыстары маңызды ,әрі  қажет.

Мектепке дейінгі тәрбие кафедрасының арнайы пәндер оқытушысы Нурпеисова М.Ж.