« April 2024 »
Сейсенбі, 27 ақпанның 2024 11:50

Тәжірибе мамандарды анықтайды!

«Шығармашылық жұқпалы. Басқасына беріңіз!»- Альберт Эйнштейн

Педагогикалық практика бүкіл оқу үдерісінен өтеді және болашақ мамандарды оқытудың теориялық құрамдас бөлігі мен олардың әртүрлі білім беру мекемелеріндегі одан әрі кәсіби қызметі арасындағы байланыс болып табылады. Практиканы ұйымдастыру барысында кәсіби қызметте дағдыларды, білім мен дағдыларды бекіту, студенттің педагогикалық ойлауы мен танымдық шығармашылық белсенділігін дамыту мәселелерін шешуге болады.

23 ақпанда диплом алдындағы практика аясында «Ақ Нұр плюс» жекеменшік мектебінің базасында «Әлеуметтік-мәдени қызмет және халық көркем шығармашылығы» мамандығының Муз/ДПМ-41 тобының студенттері «Би аумағы» конкурстық іс-шарасын өткізді. Байқаудың басталуы жарқын және есте қаларлық болды! Өйткені, сіз күн сайын мектептің би директорының қатысуымен студент - практиканттардың флешмобын көре алмайсыз!

Түлектер студенттерінің осы іс-шараны әзірлеуге және дайындауға кәсіби көзқарасын атап өткім келеді. Жүргізушілер өздерінің шешендік шеберліктерін көрсетті-Ровная Ангелина мен Балакина Ульяна, байқаудың музыкалық безендірілуіне жауапты Филиппова Марина болды, ол өз міндетін өте жақсы орындады. Кішкентай қатысушылардың барлық жарқын оқиғаларын түсірген байқаудың фотографы және видеографы ретінде Бралина Данагуль сөз сөйледі.

Байқау барысында оқушылар көрермендер мен қазылар алқасына түрлі би бағыттарындағы нөмірлерді көрсетті: Халық биі, Заманауи би, сондай-ақ барлық қатысушылар арасында өзіндік ерекшелігімен ерекшеленіп, 4-сынып оқушылары акробатикалық элементтермен қойылымдар жасады. Байқау қорытындысы бойынша         1 «А» сыныбы таңғажайып халық биімен жоғары наградаға ие болды.

«Бүгін кеш менің есімде ұзақ сақталады, өйткені мектептің акт залы біздің жаңа бастаған бишілеріміз үшін бос орынға айналды. Би нөмірлері және ұлттық және заманауи қойылымдар болды. Акробатика элементтері бар жарқын костюмдер мен күрделі хореографиялық қойылымдар да назар аударды. Залда күту, қобалжу және толқу атмосферасы болды. Бірақ сахнаға шыққанда біздің балалар 100% - ға шықты. Барлық сыныптардың би ұжымдары лайықты өнер көрсетті. Осы іс-шараны ұйымдастырғаны үшін Қостанай жоғары педагогикалық колледжінің білім алушыларына, ата-аналарына, сынып жетекшілеріне, сондай-ақ студент-практиканттарына рахмет!» деп, «Ақ нұр плюс» жекеменшік мектебінің директоры Елеусизова Гульжан Амановна байқау туралы өз әсерімен бөлісті.

Абишева А.Ю., Муз/ДПМ-41 тобының диплом алдындағы практика әдіскері,

Музыка және сәндік-қолданбалы шеберлік кафедрасының педагогы