« April 2024 »
Сәрсенбі, 28 ақпанның 2024 08:25

Жасасын, кадет балы!

«Бүгінгі кадеттер – Отанымыздың болашақ қорғаушылары, әскери қызметкерлер, заңгерлер мен экономистер, дәрігерлер мен педагогтер.

Олар барлық жағынан талантты! – дейді №5 жалпы білім беретін мектептің директоры Еркенова Жанар Қозыбайқызы. Офицер – бұл автоматты қолдана алатын және бұйрықтарды орындай алатын сарбаз ғана емес, сондай-ақ оларды жақсы дәстүрде тәрбиелеу керек. Эстетикалық тәрбиеге үлкен мән беріледі. Ал мұндай шарлар – осындай тәрбиенің көрсеткіші, балаларымыздың көркемдік-эстетикалық дүниетанымының деңгейі».

Іс-шараға кадет сыныптарының 70-тен астам оқушылары қатысты. Ер балалар салтанатты киім, қыздар кешкі көйлектер киді, олар полка, вальс, полонез және т. б. билерді биледі

«Полонез» шеруі биі балды ашты. Жұптар салтанатты түрде залды аралап өтті, олар қонақтарды өздерінің шеберліктерімен қуантты

Кадет балының құрметті қонақтары Қазақстан Республикасы ҰҚК Шекара қызметінің 2030 «А» әскери бөлімінің офицерлері мен әскери қызметшілері болды. «Балға дайындық күзде басталған болатын. Қыркүйек айында хореографтар балаларды XVII, XVIII, XIX ғасырлардағы билерге үйретті. Біз полька, минуэт, полонез, қазақ және ақ вальс дайындадық, – деп бөлісті мектеп хореографы Анастасия Викторовна Фатхутдинова. – Жоғары сынып курсанттары биді ғана емес, сол кездегі этикетті де үлкен қызығушылықпен үйренді».

Аталған іс-шараны дайындауға және өткізуге Қостанай жоғары педагогикалық колледжінің, РТК-41 тобының студенттері София Абрамова мен Ангелина Масейчук көмектесті. Білім алушылар осы мектепте диплом алдындағы тәжірибеде, олар репетиция өткізуге көмектесіп қана қоймай, мектептің жас педагогтерімен бірге веермен би биледі.

Кадет балы жастық, сұлулық, кебездіктің, ер жүректіктің нағыз мерекесі ретінде ең әдемі және талантты ұлдар мен қыздардың офицерліктің ең жақсы дәстүрлерін жалғастыратынын тағы да растады.

Әдіскер Таманцева Н.В.