« April 2024 »
Сәрсенбі, 28 ақпанның 2024 14:35

Қызықты психология

Оқу барлық балалар үшін де, ересектер үшін де қызықты оқиға болуы керек. Оқыту үрдісінде мұғалім ғылыммен таныстырады, ал ғылымның алуан түрі бар.

Соңғы жылдары химия, физика пәндері бойынша блог жазып, Tik-Tok жасайтын мұғалімдер көп. Ақпараттың бұл рәсімдеу түрі балаларды ғана емес, ересектерді де, соның ішінде мұғалімдерді де тартады. Студенттер де шет қалмайды, әсіресе біздің колледждің студенттері болашақ ұстаздар.

Студенттік өмір өзін-өзі дамытуға және білімнің жаңа салаларын меңгеруге мүмкіндіктерге толы. Психология бойынша оқу бағдарламасы аясында төртінші курс студенттері теориялық білімдерін кеңейтіп қана қоймай, эксперименттер жүргізуге машықтануға мүмкіндік беретін эксперименттік алаңды өткізудің бірегей мүмкіндігіне ие болды. Бұл мақалада біз бітірушілер осы қызықты тәжірибе кезінде бастан өткерген қызықты және танымдық сәттер туралы айтатын боламыз.

Студенттер эксперимент алаңында белсенді жұмыс жасады, бірінші курс студенттерін экспериментке қатысушылар ретінде қатыстырды. Олар әртүрлі ойындар мен жаттығулар арқылы заттардың қасиеттерін, артықтарын және айырмашылықтарын анықтап, бірінші курс студенттерінің есте сақтау қабілетін тексерді. Бұл тәжірибенің маңызды бөлігі этикалық принциптерді және деректердің құпиялығын сақтау болды, бұл студенттерге құнды нәтижелерге қол жеткізуге ғана емес, сонымен қатар кәсіби шеберлікті көрсетуге мүмкіндік берді.

Психологиялық эксперимент алаңы студенттер үшін қызықты және білім беру тәжірибесі болды. Студенттер білімдері мен дағдыларын практикалық жұмыста қолдану мүмкіндігіне ие болып қана қоймай, сонымен қатар маңызды әлеуметтік және кәсіби дағдыларды дамытты. Бұл тағылымдама оларға психологиялық зерттеулер әлеміне енуге, эксперименттік процесс туралы көбірек білуге ​​және топ болып жұмыс істеуді үйренуге мүмкіндік берді.

Эксперимент алаңы студенттердің ой-өрісін кеңейтуге, психологиялық құбылыстарды терең түсінуге және болашақ мансабында көмектесетін құнды тәжірибе алуға тамаша мүмкіндік болды. Бұл тәжірибе олардың зерттеуді жоспарлау және жүргізу, мәліметтерді талдау, экспериментке қатысушылармен қарым-қатынас жасау сияқты кәсіби дағдыларын дамытуға да ықпал етті.

Жалпы алғанда, психология эксперименттік алаңы бірінші курс студенттері үшін қызықты және білім алу тәжірибесі болды. Ол олардың білімдерін іс жүзінде қолдануға, маңызды дағдыларды дамытуға және болашақ кәсіби қызметінде пайдалы болатын құнды тәжірибе алуға көмектесті.

Байнакатова З.М., арнайы пәндерінің оқытушысы