« May 2024 »
Сәрсенбі, 17 сәуірдің 2024 11:41

«Дарынды балаларға – талантты ұстаз»

Мұғалімнің кәсіби дамуы және оның әдістемелік құзыреттілігі - бұл білім беру қызметінің барлық элементтерінің сапалық өзгерістеріне әсер ететін мақсатты процесс.

Мұғалімнің кәсіби дамуының маңызды шарттарының бірі мұғалімнің педагогикалық шеберлік конкурстарына қатысуы болып табылады. Өз жолын енді бастаған жас мұғалімдер үшін өздерін көрсете алатын конкурстар да бар. Осындай байқаулардың бірі – 16 сәуірде Қостанай жоғары педагогикалық колледжінде өткен «Дарынды балаларға-талантты ұстаз 2024». Жас педагогтар арасындағы педагогикалық шеберлік байқауы біздің педагогикалық ұжымда жыл сайынғы дәстүрлі іс-шараға айналды.

Конкурстың мақсаты мен міндеттері жас мамандардың әлеуетін анықтау, оларды одан әрі дамыту және кәсіби өсуі; жас педагогтардың шығармашылық әлеуетін дамыту және өзін-өзі жүзеге асыру; жас мамандардың азаматтық ұстанымын қалыптастыру; білім беру жүйесін жетілдіруге белсенді кәсіби көзқарас болып табылады.

«Дарынды балаларға – талантты ұстаз» байқауы екі кезеңде өтті. Бірінші кезең -оқытушының «Мен оқытушымын» кәсіби және шығармашылық бейнесін таныстыру және ұсынылған тақырыптардың біріне эссе жазу: «Менің мамандығым - менің мақтанышым», «Педагогикалық дебют». Екінші кезеңде конкурсқа қатысушылар ашық сабақ көрсетті.

Байқау қорытындысы бойынша үш жеңімпаз анықталды. I дәрежелі дипломмен шет тілдері кафедрасының оқытушысы Таскенова Айсауле Бауыржановна, II дәрежелі дипломмен педагогика және психология кафедрасының оқытушысы Кубегенова Гульназ Жумабаевна, Ш дәрежелі дипломмен педагогика және психология кафедрасының оқытушысы Деревенская Мария Сергеевна марапатталды.

Ұйымдастырушылар мен қатысушылардың конкурсқа белсенді дайындығы, қатысушылардың өз қабілеттерін іске асыруға және қойылған мақсатқа қол жеткізуге ұмтылуы, сондай - ақ ұйымдастырушылық - әдістемелік көмек, педагогтар мен әкімшіліктің қолдауы -осының барлығы «Дарынды балаларға-талантты ұстаз 2024» жыл сайынғы кәсіби шеберлік конкурсының үлкен жетістікпен өтуіне ықпал етті.

Қорытындылай келе, шеберлікті дамыту — бұл мамандықты түсінудің тұрақты және жан - жақты процесі екенін атап өткім келеді. Бірақ, егер мұғалім өз ісіне бей — жай қарамаса, білім беру процесінің кез-келген өзгерістеріне тез жауап бере алса, инновациялар мен шығармашылық ізденістер ағымында болса, кәсіби шеберлік конкурстарына қатысса және осылайша өз оқушыларына үлгі көрсетсе, ол сөзсіз сәтті болады!

Музыка және сәндік-қолданбалы шеберлік кафедрасының

оқытушысы Сагумбаева Айдана Сатжановна