« June 2024 »
Сәрсенбі, 15 мамырдың 2024 15:00

Педагогикалық практика-бұл маңызды!

Тәрбиеші-маңызды және жауапты мамандық. кішкентай балалармен жұмыс істейтін педагогтың  функцияларын ұзақ уақыт тізімдеуге болады:

1.Балаларға мейірімділік, сыпайылық және ең жақсы адами қасиеттерді тәрбиелеу.

2.Оларды барлық қажетті дағдыларға үйрету.

3.Ұжымда достық атмосфераны орнату.

4.Балалардың білім беру қызметін және олардың демалысын ұйымдастыру.

5.Әр тұлғаның дамуы.

6.Балаларда қарым-қатынас дағдыларын қалыптастыру және т. б.

Педагогикалық колледжді бітірген жас маман өз жұмысында осы функциялардың барлығын жүзеге асыра алуы үшін тек теориялық білім жеткіліксіз. Болашақ педагогтарға балабақшадағы балалармен өзара әрекеттесудің нақты тәжірибесі қажет. Бұл мүмкіндік бізге, студенттерге, тәрбиешінің қызметін терең зерттеуді, студенттің балалармен жұмыс істеу процесіне барынша қатысуын, олармен тәуелсіз сабақтардың үлкен көлемін қамтитын өндірістік практика арқылы беріледі.

2024 жылғы 8 сәуір мен 4 мамыр аралығында В-22 тобының білім алушылары № 27 бөбекжай базасында жоғары және мектепалды топтарда тәрбиешінің қызметін жүзеге асыру бойынша тәжірибеден өтті. Бұл өндірістік практиканың мақсаты мектепке дейінгі тәрбиенің Типтік оқу бағдарламасының негізгі бағыттары бойынша тәрбиеші мен балалардың бірлескен іс-әрекетінің әртүрлі түрлерін ұйымдастыру, білім мен дағдыларды шоғырландыру және тереңдету, жалпы және кәсіби құзыреттіліктерді қалыптастыру, практикалық тәжірибе алу болды.

Іс жүзінде біз күннің режимдік сәттерінің гигиеналық және педагогикалық маңыздылығын түсінуді көрсеттік.  Баланың денесін белгілі бірмуаққа үйрететін күнделікті қайталау іс-әрекеттің өзгеруін қамтамасыз етеді (ойын, білім беру, еңбек), осылайша балалардың жүйке жүйесін шамадан тыс жұмыс істеуден қорғайды.

Сөйлеу мен қосымшаны, математика мен конструкция негіздерін дамыту бойынша интеграцияланған ұйымдастырылған іс-әрекеттің әр түрлі түрлерін ұйымдастыру және жүргізу бойынша білім мен дағдыларды сынақтан өткізу, рефератты мұқият дайындау, дидактикалық материал жасау, даму ортасын құру қажеттілігін түсінуді растады.

Балалармен күнделікті педагогикалық қарым-қатынасты жүзеге асыру, сюжеттік-рөлдік ойынды, серуендеуді, еңбек қызметін, ойын-сауықты ұйымдастыру және өткізу бізге практика жоспарында көрсетілген кәсіби-педагогикалық міндеттерді шешуге үйретті, тәрбие-білім беру процесі туралы тұтас түсінік пен кәсіби қызметке деген қызығушылықты қалыптастырды.

Бай практикалық педагогикалық қызмет бізге мектеп жасына дейінгі балалармен, олардың ата-аналарымен және балабақша қызметкерлерімен тікелей қарым-қатынас жасау тәжірибесін алуға мүмкіндік берді. Біздің тәлімгерлеріміз, топ тәрбиешілері бізге үлкен психологиялық-педагогикалық және әдістемелік көмек көрсетті. Соның арқасында біз өндірістік тәжірибенің барлық мақсаттарын сәтті орындадық.

Әдіскер:  Попова Г. А.

В-22 тобының білім алушысы В. Тулемисова