« July 2024 »
Жұма, 31 мамырдың 2024 18:00

Педагогикалық шеберліктің жаңа белестері

Қостанай жоғары педагогикалық колледжінде 2024 жылдың 30 мамырында жыл сайынғы «Үздік оқу-әдістемелік жоба» байқауы өтті, ол талантты және мақсатқа ұмтылған педагогтерді қайта жинады.

Биылғы жылы үздік атағы үшін: Шайхетдинова А.Б. және Мухамеджарова Т.З., шет тілдері кафедрасының оқытушылары, Сатыбалды М.Н., Демесинова Ж.Б., жаратылыстану-гуманитарлық пәндер кафедрасының оқытушылары, Султанова Г.Е. және Елеусизова Д.А., математика және ақпараттық технологиялар оқытушылары, Казкенова М.С., педагогика және психология кафедрасының оқытушысы, Сагумбаева А.С., Бактыгалиева А. К., музыка және СҚӨ кафедрасының оқытушылары қазылар алқасына жеті ерекше жобаны ұсынып, бақтарын сынады. Конкурстық жұмыстар оқыту мен оқытуға инновациялық көзқарасты көрсете отырып, білім беру пәндері мен әдістемелерінің кең ауқымын қамтыды. Әрбір жоба ұзақ мерзімді жұмыстың, зерттеулердің және заманауи педагогикалық технологияларды практикалық қолданудың нәтижесі болды. Мұғалімдер өз жетістіктерімен бөлісіп қана қоймай, сонымен қатар өздерінің әдістемелік қызметін одан әрі жетілдіру үшін құнды пікірлер алуға тырысты.

Қатысушылардың әрқайсысы тәжірибелі педагогтер мен кафедра меңгерушілерінен тұратын сарапшы қазылар алқасының алдына өз жобаларын ұсынды. Жұмыстарын қорғау қолданылатын әдістемені ұсынудан, негізгі идеялар мен нәтижелер тұсаукесерінен және қазылар алқасы сұрақтарына жауап беруден тұрды. Жаңашылдыққа, практикалық маңыздылыққа және өзектілікке ерекше назар аударылды.

«Үздік оқу-әдістемелік жоба» байқауы тәжірибе мен идеялармен алмасу алаңына ғана емес, сонымен қатар педагогтердің кәсіби дамуындағы маңызды кезеңге айналды. Қатысушылардың әрқайсысы құнды кеңестер мен ұсыныстар алды, сонымен қатар колледждің білім беру процесіне өз әзірлемелерін енгізу мүмкіндігіне ие болды.

Байқауға ұсынылған оқу-әдістемелік жобаларды қарап, жеңімпаздар анықталды:

I дәрежелі диплом – шетел тілдері кафедрасының оқытушылары Мухамеджарова Т.З., Шайхетдинова А.Б., жобаның тақырыбы «Ағылшын тілін оқыту әдістемесін қолдану бойынша практикалық сабақтарға арналған әдістемелік ұсыныстар «Ағылшын тілін оқытудың 25 тәсілі»;

ІІ дәрежелі диплом – музыка және СҚӨ кафедрасының оқытушылары Бактыгалиева А.К., Бактыгалиев А.К., Гливина Е.В., жобаның тақырыбы «Фортепианоға арналған қазақ әндерінің транскрипцияларының жинағы»;ІІ дәрежелі диплом – жаратылыстану-гуманитарлық пәндер кафедрасының оқытушысы Демесинова Ж.Б., жоба тақырыбы «География сабақтарында педагогикалық технологиялар элементтерін пайдалану»;ІІІ дәрежелі диплом – «Дүние жүзі тарихы» пәні аясында «Мемлекет, соғыстар мен революциялар тарихынан» тарауында функционалдық сауаттылықты дамыту бойынша тапсырмалар жинағы» тақырыбы бойынша жаратылыстану-гуманитарлық пәндер кафедрасының оқытушысы Сатыбалды М.Н.;ІІІ дәрежелі диплом – математика және ақпараттық технологиялар кафедрасының оқытушылары Елеусизова Д.А., Султанова Г.Е., бастауыш сыныптарда математиканы оқыту әдістемесі бойынша электронды оқу құралы үшін марапатталды.

Қостанай жоғары педагогикалық колледжінің «Үздік оқу-әдістемелік жоба» байқауы педагогтердің кәсіби қоғамдастығының білім беру үдерісіне инновацияларды үнемі жетілдіруге және енгізуге ұмтылуының жарқын мысалы болып табылады. Мұндай іс-шаралар педагогикалық шеберліктің дамуына ықпал етіп қана қоймай, әрі қарай жұмыс істеуге және өзін-өзі жетілдіруге маңызды мотивация береді.

Байқауды өткізу бізге ең жақсы әдістемелік жобаларды анықтауға ғана емес, сонымен қатар оқу сапасының жоғары стандарттарын орнатуға мүмкіндік береді, бұл, әрине, колледж білім алушыларының дайындық деңгейіне оң әсер етеді. Біз педагогтерімізді және олардың білім беруді дамытуға қосқан үлесін мақтан тұтамыз және болашақ байқаулар шабыт пен  дәстүрін жалғастырады деп үміттенеміз.