« September 2024 »
Сәрсенбі, 04 қыркүйек 2024 16:14

Оқушылар әлеміне ену

Бірінші курс студенттерінің мектебі іс-шарасы біз, Ар-11а тобының студенттері үшін жай ғана оқиға емес, өмірдің жаңа кезеңінің символдық бастамасы болды.

Бес күн бойы біз ұстаздың үлкен де сан қырлы кәсібіне қатысымызды сезініп, студенттер атмосферасына үңілдік.

Бірінші күн біздің жадымызда әрқайсысы өз ізін қалдырған оқиғаларға толы болды. Рудный қаласындағы балаларды қолдау орталығының бүлдіршіндерінің қатысуымен ұйымдастырылған концерт жүрегімізді елжіретіп жіберді. Олардың сөйлеген шынайылығы мен риясыздығы біздің болашақ студенттерімізге жеткізуіміз керек жылулық пен қамқорлықтың маңыздылығын еске түсірді. Солардың ізімен сахна төрінде ұлттық нақыш пен сән-салтанатқа бөленіп, төл дәстүріміздің тереңіне бойлайтын қазақтың халық билері өрбіді.

Студенттік лагерьлердің айнымас атрибуты – ән шырқау атмосфераны жандандыра түсті. Біз, бірінші курс студенттері бірауыздан бір-бірімізді қолдап, біртұтас ұжым сезімін тудырдық. Біздің танысуымыз «Мен Дроздпын» және «Құлыптар мен патшалар» ойындарында жалғасты, бұл бізге жақындауға және біздің жаттығу барысында айналамызда болатындар туралы көбірек білуге ​​көмектесті.

Барлық 1-курс студенттерінің алдында скиттік қойылым күннің жарқын финалына айналды, жалпы жеңіс сезімін қалдырды.

Соңында біз кешкі «шам» өткіздік, онда камераның макети бірінші күннің символына айналды. Біз шеңберге отырдық, алған әсерлерімізбен бөлістік және біздің кішкентай саяхатымыздан нені ұнатқанын, алдымызда ашылулар мен жаңа жетістіктерге толы ұзақ сапар екенін түсіндік.

Қиындықтар мен командалық рух

Екінші күн концертпен және жалпы жиынмен басталды, одан кейін командалық рух пен шығармашылық ойлауды дамытуға бағытталған тренингтер өтті. Бұл сынақтар біздің күш-қуатымызды сынап қана қоймай, бірлесе жұмыс істей білу, бір-біріне сену, командаға қолдау көрсету қаншалықты маңызды екенін көрсетті.

Әсіресе, биіктіктен құлауға төтеп беретін қорғаныс жасау мақсаты болған «Брондағы жұмыртқа» жаттығуы есімде. Қарапайым болып көрінетін бұл эксперимент біздің тапқырлығымыз бен инженерлік көзқарасымызды, сондай-ақ командада жұмыс істей білуді талап етті.

Қорытынды

«Бірінші курс» біз үшін символдық белес болды, оны жеңе отырып, өзімізді студенттік отбасының бір бөлігі ретінде сезіндік. Бұл екі күн бізге жаңа білім мен дағдылар беріп қана қоймай, бір-бірімізге қолдау көрсету, команда болып жұмыс істеу, ортақ мақсатқа ұмтылудың қаншалықты маңызды екенін көрсетті. Енді оқу мен өзін-өзі жетілдіру жолына түсе отырып, біз өз қабілеттерімізге сенімдіміз және алда тұрған жаңа міндеттерге дайынбыз.

«Квадрат» жаттығуы бізден қозғалыс кеңістігі азайып бара жатқанда максималды үйлесімділікті талап етті. Біз ортақ тіл тауып, шектеулі кеңістік пен уақытта үйлесімді әрекет етуді үйрендік.

«Доп лабиринті» тапсырмасы да қызықты болды. Допты лабиринттен алдымен көзді ашып, сосын көзді жұмып алып өту оңай болған жоқ. Бұл жаттығу шоғырланудың және белгісіздік жағдайында жұмыс істеу қабілетінің тамаша сынағы болды.

Қорытынды сынақ командалық арқанмен жұмыс болды, онда біз көзімізді жұмып кеңесшінің нұсқауы бойынша фигураларды жасауға тырыстық. Бұл тапсырма бір-біріміздің ынтымақтастығымыз бен қолдауымызға сүйене отырып, табысқа жетудегі ортақ мақсатымыздың символына айналды.

Мәдени суға түсу және аяқтау

Қазақтың ұлттық киімдері мен халық билерінің сән көрсетілімі мәдени мұраға қол жеткізуге және тамырымызды мақтан етуге мүмкіндік берді. Бұл сәттер жаңа ұрпақты тәрбиелеудің ажырамас бөлігі болып табылатын мәдени дәстүрлерді сақтау мен жеткізудің маңыздылығын еске түсірді.

Күннің соңында бізді би сайысы күтіп тұрды, онда әртүрлі топтардың өкілдері өз өнерлерін көрсете білді. Бұл байқау ынтымақ пен қуаныш сезімін қалдырып, қарбалас күннің жарқын финалы болды.

Воропай Софья,

Ар-11а тобының студенті,