« September 2024 »
Жұма, 27 қыркүйек 2024 08:11

Отан неден басталады!

Жастарды патриоттық тәрбиелеу-азаматтық жауапкершілік пен Отанға деген сүйіспеншілікті қалыптастырудың негізгі аспектісі.

Қостанай жоғары педагогикалық колледжінде студенттерге өз елінің мәдениеті мен тарихына қатыстылығын түсінуге көмектесетін тәжірибелер енгізілуде. Осындай тәжірибелердің жарқын мысалдарының бірі апта сайын Қазақстанның әнұранын, ұлттық киім күнін орындау, жалпы білім беретін пәндердің әртүрлі педагогтарымен сабақтар барысында шыдамдылықты, ынтымақтастықты және құрметті тәрбиелеу болып табылады.

Біздің көпұлтты тобымыз оқу аптасын дүйсенбі күндері Қазақстанның әнұранын орындаудан бастаймыз. Бұл салт студенттер арасында бірлік пен ынтымақ атмосферасын қалыптастырып қана қоймай, өз елі үшін мақтаныш сезімін қалыптастыруға септігін тигізеді. Патриоттық мотивтерге толы әнұран бізге еңбек пен жетістіктерге шабыт беріп, бостандық пен тәуелсіздіктің маңыздылығын еске салады.

Біздің колледждегі әр жұма - Ұлттық киім күні. Қазақ халқының дәстүрлі костюмдерін, зергерлік бұйымдар элементтерін кию студенттерге мәдениетті тереңірек білуге және ата-баба дәстүрлеріне құрмет көрсетуге мүмкіндік береді. Біз бұйымдардың алуан түрлілігі мен сәніне енеміз: моншақпен қапталған бас сүйек, түпнұсқа ою-өрнегі бар камзол, сондай-ақ алтын мен күмістен жасалған түрлі әшекейлер. Киімде тарих бар, онда уақыт өз ізін қалдырды. Тәрбиенің бұл элементі ұрпақтар арасындағы байланысты нығайтып, бірлік рухын сақтай отырып, біртектілікті қалыптастыруға ықпал етеді. Мұндай күндері колледждегі атмосфера ұлттық колоритке толы, бұл оқытуды неғұрлым маңызды және есте қаларлық етеді

Оқу жылының басында біз Қазақстан Республикасының Президенті Қасым-Жомарт Тоқаевтың Жолдауын тыңдадық. Бұл маңызды сәт бізге мемлекетіміздің ағымдағы міндеттері мен стратегиялық басымдықтары туралы түсінік береді. Президенттік Жолдау студенттерді ел өміріне белсенді қатысуға шабыттандырады, білім мен жастар саясатының маңыздылығын атап көрсетеді, мемлекет дамуының жаңа бағыттары туралы білім береді. Жолдау ортақ іске қатыстылық сезімін тудырды, әрқайсымыздың қазақстандық қоғамның дамуына қосқан жеке үлесіміз туралы ойлауға мәжбүр етті.

Оқу сабақтарында мұғалімдер бізде Отанымызға деген сүйіспеншілікті тәрбиелеуге тырысады: бізге аптаның дәйексөзі айтылады, оның мазмұны туралы ойлануға, өз пікірін айтуға мүмкіндік береді. Жұмысты әрқайсымыз сыныптастарымыздың қолдауын сезініп, шығармашылық танытып, өз білімімізді көрсететіндей етіп ұйымдастырыңыз.

Колледждегі патриоттық тәрбие - бұл әртүрлі іс-шаралар мен дәстүрлерді қамтитын көп қырлы процесс. Колледждегі әрбір болашақ іс-шара рухани-адамгершілік қасиеттерді тәрбиелеуге ықпал ететініне, Қазақстанның мәдени және патриоттық құндылықтары туралы білімді арттыратынына сенімдіміз.

В-11 тобының оқушысы Овчинникова Ольга

Куратор Подкалюк Л.Н.