« September 2024 »
Жұма, 27 қыркүйек 2024 10:01

Практика - баға жетпес тәжірибе.

Мұғалім — білімге жетелейтін,

даналыққа есік ашатын адам.

Абай Құнанбаев

«Адамды адам еткен – еңбек» деген ұлы Абай Құнанбаевтың бұл сөздері адам өміріндегі еңбектің маңыздылығын және оның тұлғаның дамуына ықпалын көрсетеді.                            2024 жылдың 25 қыркүйегінде Қостанай жоғары педагогикалық колледжі студенттерінің сынақ практикасы кезінде #«Біртұтас тәрбие» бағдарламасы аясында «Еңбегі адал жас өрен» тақырыбында қызықты сынып сағаты өтті. Біз балалардың қоғам өміріндегі еңбектің маңыздылығы туралы білімдерін кеңейтуге және еңбекқорлық пен тәуелсіздік сияқты қасиеттерді дамытуға ұмтылдық.

Сабақ барысында балалар әр түрлі тапсырмаларды орындай отырып, жұптар мен топтарда жұмыс істеді: сұрақтарға жауап берді, пазлдарды жинады және жұмбақтар шешті. Біз колледж студенттері үшін педагогикалық практика - бұл мұғалім жұмысының ерекшеліктері мен нәзіктерін білуге көмектесетін баға жетпес тәжірибе. Колледжде алған біліміміз бен практикалық дағдыларымыздың багажын пайдалануға, сабақта уақытты дұрыс бөлуге, сынып жұмысын ұйымдастыруға және нәтижелі қарым-қатынас жасау үшін жағдай жасауға тырысамыз.

Біз үшін оқушылардың белсенділігін және оқу мен тәрбие процесінің мақсатына жетудің тиімділігін түсіну үшін оқытудың әртүрлі әдістері мен формаларын қолдану маңызды.

Тәжірибе кезінде жақсы мұғалім - ең алдымен балаларды сүйетін және олармен қарым-қатынастан қуаныш алатын адам екенін анық түсінеміз.  Алайда, біз үздіксіз оқыту, өзіміздің кәсіби қызметімізді талдап және мектептің үздік мұғалімдерінің тәжірибесі арқылы үнемі жетілдіріп отыруымыз  қажет.

У-41а тобының студенті Красвитина Дарья,

әдіскер  К.С. Жунусова