« September 2024 »
Жұма, 27 қыркүйек 2024 18:42

«Мастер – класс-хореографиялық ұжымдар басшыларының кәсіби шеберлігін арттырудың бір түрі»

(1 Vote)

2024 жылғы 27 қыркүйекте Қостанай облысы әкімдігі мәдениет басқармасының "Облыстық халық көркемөнерпаздар шығармашылығы және киновидеофонд орталығы" КМҚК-мен бірлесіп, Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының

"Қостанай Жоғары педагогикалық колледжі" КМҚК базасында "облыстық көркемөнерпаздар фестиваль-конкурсына дайындық шеңберінде әуесқой би ұжымдарында би композициясының қойылым жұмысын шешу" тақырыбында матер-класс өтті. Қостанай облысының шығармашылығы".

Өткізудің мақсаты: кәсіби деңгейді арттыру және озық тәжірибемен алмасу, ой-өрісін кеңейту және би композициясын сахналау жұмысының жаңа технологияларымен таныстыру.

Міндеттері:

- хореографиядағы драматургияның негізгі әдістері мен заңдарының мазмұнын ашу;

- сахналанған жұмыстың ерекшелігімен таныстыру;

- хореография туралы мәдени құбылыс ретінде түсінік қалыптастыру;

- әр түрлі би техникасын үйреніп қана қоймай, сабақ құрамының заңдарымен танысыңыз;

- болашақ хореограф-жетекшілерге композиция және би қою жүйесін оқыту әдістемесі мен принциптерінің негіздерін үйрету;

- студенттерге алған білімдерін кәсіби қызметте қолдануға үйрету.

Мастер-класс қатысушыларының құрамында-Қостанай облысының хореографиялық ұжымдарының жетекшілері, олардың көпшілігі педагогикалық колледж түлектері.

Доспанова Салтанат Мұратқызы, хореография кафедрасының меңгерушісі, мастер-класс бағдарламасында би композициясындағы драматургия негіздерін үйретті; музыка, би композициясындағы мәнерлі құралдардың бірі ретінде; сурет би композициясының құрамдас бөлігі ретінде; хореографиялық мәтін, бидегі кейіпкерлерді білдіру құралы ретінде.

Мастер-класс қатысушылар көркемөнерпаздар би ұжымдарында би композициясының қойылым жұмысын шешуде әдістемелік талаптармен танысты. Шеберлік сабағының практикалық бөлімінде хореографиялық ұжымдардың жетекшілері тапсырмаларды белсенді орындап, би комбинацияларын, суреттерді өз бетінше құрастырды.

Мастер-класс хореографиялық ұжымдардың басшылары үшін пайдалы әрі өзекті болды. Мастер-класстың әрбір қатысушысы өзіне жаңа білім, білік және дағды үйренді. Мастер-класс сертификаттар берумен аяқталды.

Доспанова Салтанат Мұратқызы,

хореография кафедрасының меңгерушісі