« October 2024 »
Сәрсенбі, 09 қазан 2024 13:45

"Менің жетістігім"

08.10. 2024 жылы Ар - 11б тобының студенттері куратор М. П. Кружновамен бірлесіп "Менің жетістігім - менің нәтижем"тақырыбында кураторлық сағат өткізді.

Бұл тақырып бізге сәттілік ұғымы мен оның компоненттері туралы ойлауға мүмкіндік берді, табысты адамның негізгі қасиеттерін талқылады. Сондықтан біз сіздермен осы кураторлық сағат барысында жасаған негізгі қорытындыларымызбен бөліскіміз келеді. "Сәттілік" сөзінің пайда болу тарихын білу қызықты болды. Табыс кездейсоқтық емес, нақты тұжырымдалған мақсаттар мен ойластырылған әрекеттердің нәтижесі екені анықталды. Табыстың маңызды компоненттері:

1. Үлкентілек:табысқажетудеұмтылыспенмотивациямаңыздырөл атқарады.Егерсіздемақсатқажетуге деген құштарлықболса,сізнәтижеге жетуге дайынболасыз.
  2. Айқынмақсат:табыстыадамдарнеістегісікелетініннақтыанықтайды.Мақсатбағыт береді жәнемақсатсыз күш-жігерденаулақ болуға мүмкіндік береді.
  3. Нақты іс-қимылжоспары:жоспарлаумаңызды.Табыстыадамдарөзмақсаттарынажетуүшінстратегияларменжоспарлар жасайды.
  4. Әлемге деген оңкөзқарас:Оптимизмжәнеолардыңжетістігіне деген сеніммаңыздырөл атқарады.Позитивтікөзқарасқиындықтардыжеңугемүмкіндік береді.
  5. Оқытужәне өзін-өзі жетілдіру:табысүнемібіліммендамуды қажет етеді.Кереметнәтижелерге қол жеткізгенадамдарәрқашан өздерін жақсартуғатырысады.
  6. Өзіне дегенсенімділік:өзіңізгежәнеқабілеттеріңізгесенутабысқа жету жолындағыкүмәнменжағымсызсәттердіжеңугекөмектеседі.

Әрбір студент өз пікірін білдіруге және осы тақырып бойынша өз көзқарастарымен бөлісуге мүмкіндік алды. Талқылаудан кейін біз сіздің мақсаттарыңызға жетуге болатын келесі принциптерді анықтадық:

1. Өзін-өзі көрсету жәнешеберлік:табыскөбінесеадамның жақсы көретіннәрсеніжасауыменжәнеөздағдыларынүнеміжетілдіруменбайланысты.Бұлкелесішеберлікдеңгейіне өтуге мүмкіндік береді.
  2. Үздіксізжетілдіру:күнсайынөсуменжақсартуғажаңамүмкіндіктерәкеледі.Біртіндепжақсартуларжинақталып, сәттіліккеәкеледі.
  3. Табандылықпентабандылық:табысқа жету жолықиын болуы мүмкінжәнекүш салуды қажет етеді.

Бірақ егер сіз жұмыс істеуге дайын болсаңыз және бас тартпасаңыз, онда сәттілік қамтамасыз етіледі. Қорытындылай келе, кураторлық сағат сәттіліктің мәнін тереңірек түсінуге мүмкіндік беретін шабыттандыратын тәжірибе болғанын атап өткім келеді. Уинстон Черчилль сәттілік деп бекер айтқан жоқ бұл ынта -ачеыласын жоғалтпай сәтсіздіктен сәтсіздікке көшу қабілеті. Егер біз негізгі қағидаларды ұстанатын болсақ және оған деген құлшынысымызды Жоғалтпасақ, әрқайсымыз жетістікке жете аламыз. Есіңізде болсын, сіздің жетістігіңіз - бұл сіздің нәтижеңіз және ол сізге байланысты. Баршаңызды табысқа ұмтылуға және алға қойған мақсаттарға сеніммен қол жеткізуге шақырамыз.

Кружнова М. П. оқу тобының жетекшісі