« October 2024 »
Сәрсенбі, 16 қазан 2024 12:26

Балалардың шығармашылық қабілеттерінің қайнар көзі - олардың шебер саусақтарында

Шығармашылық даму баланың жеке басын қалыптастыру мен білім берудің маңызды құрамдас бөлігі болып табылады. Балалар өнердің сиқырлы күшін тауып, оны сурет салу, аппликациялау, мүсіндеу, музыка арқылы өзінің «шығармашылық өнімінде» көрсетуге тырысады.

Бейнелеу қызметінің әртүрлі түрлері, оның ішінде мүсіндеу әлеуметтік белсенді тұлғаны қалыптастыру үшін қажетті ақыл-ой белсенділігін, креативтілігін, көркем талғамын және басқа да қасиеттерін дамытуға ықпал етеді. № 27 балабақшадағы байқаулар осы үдерістегі мүсіннің маңыздылығын растады.

«Радуга» тобының аға тәрбиешісі Ирина Александровна Круглова қарбыз тілімін жазу сабағында балалардың шығармашылық қабілеттерін дамыту әдістемесін көрсетті. Қызықты жұмбақты, көрнекі құралдарды пайдалану және әрбір баланы жеке қолдау оқыту үшін қолайлы жағдай жасады.

«Мечта» дайындық тобының тәрбиешісі Лидия Андреевна Гаран «Арктикаға саяхат» тақырыбында сабақ өткізді. Нақты түсіндіру, мүсіндеу тәсілдерін көрсету және көрнекі әдістерді қолдану балаларға көлемді модельдеу және шығармашылық қиялдау дағдыларын дамытуға көмектесті.

Тәжірибелі педагогтардың шеберлік сыныптарын бақылау бізге мүсін, сурет салу мен аппликациядан айырмашылығы, кеңістіктік ойлауды дамытуға және математикалық ұғымдарды меңгеруге ықпал етеді деген қорытынды жасауға мүмкіндік берді. Сазермекпен жұмыс істеу қолдың ұсақ моторикасын дамытады, сөйлеудің дамуына ықпал етеді және ойынмен тығыз байланысты.

Біз Ирина Александровна мен Лидия Андреевнаға бағалы тәжірибелері мен педагогикалық колледж студенттерімен өз білімдерін бөлісуге дайын екендіктері үшін терең ризашылығымызды білдіреміз.

В-32 тобының білім алушылары:

Волкова К.,  Олефер К., Серiк А., Тулемисова В.

Практика бойынша әдіскер: Г.А. Попова