« October 2024 »
Бейсенбі, 17 қазан 2024 16:06

Scaffold әрекетте!

Колледжде 16 қазан күні оқу процесін ұйымдастыру үшін Scaffold құралын пайдаланудың өзекті тақырыбына арналған облыстық әдістемелік семинар өтті.

Іс-шараға Қостанай облысының техникалық және кәсіптік орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының педагогтары қатысты. Бұл семинар білім алмасу алаңына ғана емес, білім берудегі жаңа идеялар мен тәжірибелердің катализаторына айналды. Семинардың басты мақсаты білім алушылардың негізгі құзыреттіліктерін дамытудың тиімді құралы ретінде Scaffold-ты пайдалануда педагогтердің кәсіби құзыреттілігін арттыру болды.

Семинар аясында Scaffold карталарын оқу-тәрбие процесіне енгізу тәсілдері және олардың білім алушылардың негізгі құзыреттіліктерін дамытуға әсері қарастырылды. Мұғалімдер Scaffold-ты білім беру қызметінде қолданудың өз тәжірибелерімен және табысты тәжірибелерімен бөлісті.

Семинар тәжірибелі спикерлердің: "Н.Бекбосынов атындағы Маңғыстау энергетикалық колледжі" оқу-өндірістік жұмысы жөніндегі басшысының орынбасары Гүлшат Ғабиденқызы Сдықованың «Scaffold карточкаларыгы-педагогтердің күзетшілігі артыру құралы» тақырыбындағы тәжірибесімен бөлісті; Елена Сергеевна Екимова, директордың оқу-әдістемелік жұмысы жөніндегі орынбасары және Арай Маратқызы Ибраева, "Өскемен жоғары политехникалық колледжі" КМҚК шет тілі оқытушысы, олар өз колледжінде Scaffold карталарын енгізу кезеңдері туралы айтып, қадамдық тәсілдің маңыздылығын атап өтті. Орал қаласының эстетикалық бағыттағы мектеп-гимназиясының тарих пәнінің мұғалімі Утишкалиева Салтанат Кәкімқызы жобалық әдістің маңыздылығына назар аудара отырып, «Scaffold - оқытуды жобалау құралы ретінде» тақырыбында тәжірибе ұсынды. «Қостанай жоғары педагогикалық колледжі» КМҚК жаратылыстану-гуманитарлық пәндер кафедрасының меңгерушісі Татьяна Николаевна Кравченко Scaffold карталарының көмегімен әзірленген тапсырмалардың мысалдарын келтірді, бұл семинарға қатысушылардың қызығушылығын тудырды.

Семинар педагогикалық идеялар мен тәжірибелермен алмасудың табысты алаңына айналды. Мұғалімдер өз білімдерін кеңейтіп қана қоймай, оқу процесін ұйымдастырудың жаңа тәсілдерінен шабыт алуға мүмкіндік алды. Алынған білім мен тәжірибе Қостанай облысының педагогтеріне білім беру процесінің сапасын едәуір арттыруға және Scaffold карталарын пайдалана отырып, білім алушылардың негізгі құзыреттерін тиімді дамытуға көмектесетініне сенімдіміз. Мұндай іс-шаралар мұғалімдердің кәсіби өсуіне ғана емес, сонымен қатар білім берудегі жаңа сын-қатерлерге дайын пікірлестер қауымдастығының қалыптасуына ықпал етеді.