« May 2024 »
Сейсенбі, 25 қыркүйек 2018 15:24

Өзің туралы айтып бер, жас маман!

(0 votes)

24 қыркүйекте жас мұғалім мектебінің ақпараттық отырысы өтті. Осы оқу жылында колледжімізге 8 маман келді, соның ішінде 2-і оқу бітіргеннен кейінгі жас оқытушылар және 6-ы жаңадан келген оқытушылар.

Отырысты колледждің психологы Белоглазова В. М. «Өзің жайында айтып бер» атты психологиялық тренинг арқылы бастады. Жаңадан келген Султанова Г.Е, Есеметова К.К., Балаканова А.Е., Сушко Т.С, Әби Л.С. оқытушылардың таныстырулары қызықты әрі мазмұнды болды. Жаңадан келген мамандар туралы көптеген ақпаратпен танысқан соң, психолог олардың жұмысына сәттілік тіледі.

Колледждің әдіскері С.А. Баекенова жас мұғалім мектебінің мақсаттары, міндеттері мен қызметі туралы, Қостанай педагогикалық колледжінің оқытушыларына қойылатын талаптар туралы, сондай-ақ сабақтарды жүргізу мен жүргізудің бірыңғай талаптары туралы ақпарат ұсынды. Ол колледж қызметкерлерінің іскерлік этика кодексін қысқаша қарастырды.

2018-2019 оқу жылына арналған жас мұғалімдер мектебінің жұмыс жоспары таныстырылды.

Ақпараттық технологиялар жөніндегі директордың орынбасары И.И.Кубжасарова информатика кабинетіндегі қауіпсіздік пен мінез-құлық ережелерімен таныстырып өтті.

«Колледждегі сабақтардың ерекшелігі, сабақ жоспарларын құру әдістемесі» тақырыбында колледж директорының ғылыми-әдістемелік жұмысы бойынша орынбасары Жунусова К.С. сөз сөйледі. Ол сабақ құрудың негізгі компоненттеріне тоқталды. Сонымен қатар сабақ құру кезеңдері, ережелерді сақтау, жоспарланған сабақтың табысты болуын қамтамасыз ету, сабақ жоспарын көркемдеу жөнінде тыңдаушыларға тың ақпарат ұсынды және де жұмыс бағдарламаларын қалай дұрыс құру керектігін, оның құрылымы мен мазмұнын айта отырып, өткен жылдың түрлі тақырыптары бойынша жұмыс бағдарламаларының үлгілерін көрсетті.

Отырыс соңында,  жас және жаңадан келген мамандардан мұғалімдік жұмыстың қиындықтары  жайында диагностикалық сауалнама алынды. Сауалнама нәтижесі келесі отырыста ұсынылады.

Колледждің әдіскері

Баекенова С.А.