« September 2024 »
Сенбі, 06 қазан 2018 18:39

5 қазанда колледж даналық, білім, еңбек мерекесі мұғалімдер күнін атап өтті

(1 Vote)

1966 жылы 5 қазанда Парижде мұғалімдердің мәртебесі туралы үкіметаралық конференция өтті. Сол кезде «Мұғалімдердің мәртебесі туралы ұсыныстар» атты ең маңызды құжатқа қол қойылды.

Бұған ЮНЕСКО және Халықаралық еңбек ұйымы қол қойды.

Қазақстан Республикасының білім беру саласының қызметкерлері кәсіби мерекесін - Мұғалімдер күнін - жыл сайын қазан айының бірінші жексенбісінде атап өтеді. 1966 жылдан бастап Мұғалімдер күні мерекесі қазан айының бірінші жексенбісінде атап өтілген,  КСРО-дан кезінен республикада мерекелік дәстүр сақталып, заңдастырылды.

Мұғалімдердің кәсіби мерекесіне дайындық Қостанай педагогикалық колледжінде өткенге дейін басталды.

Жастар ісі және кәсіподақ комитеті мұғалімдер мен студенттердің комитеттерінің қызметкерлері, әсіресе, колледждің 55-жылдық мерейтойында таң қалдыруды шешті.

4 қазанда дублерь күні болды. Бұл күні студенттер шынайы оқытушылардан еш айырмашылығы болмады. Оқытушылар, өз кезегінде, өздерінің студенттік жылдарында тағы бір рет қайталану мүмкіндігіне ие болды. Ұйымдастырушылар барлық мүмкіндікті жасады. Бізде ең қызықты оқиғаларды еске аламыз: хореография, музыка, дене шынықтыру сабақтары. Сонымен қатар, оқытушылар акт залында бірге ән шырқады. Студенттер мен оқытушылардың өзара әрекеттестігі мен бірлесуі біздің колледждегі дәстүрлерді нығайтудың негізі болып табылады.

5 қазанда біз оқытушыларды қол шапалақтап қарсы алдық, олар қызыл кілем бойымен жүріп, бізге күлкі мен қуаныш сыйлады.

Мерекенің шарықтау шегі Мұғалімдер күніне арналған «Мұғалім, сіздің атыңыздың алдында ...» атты мерекелік концерт болды.

Көптеген жылдар бойы жұмыс істеп жүргендері және көптеген жылдар бойы ұжымда жұмыс істеп жүргендері үшін құттықтау үшін мәжіліс залында студенттердің, оқытушылардың және қызметкерлердің үлкен отбасы жиналып, бүгінгі күні лайықты демалуда.

Серова Римма Павловна, Киселева Мария Александровна, Онищенко Ольга Михайловна, Елишев Михаил Михайлович, Олейник Григорий Семенович, Майер Ольга Александровна және басқалар Қостанай педагогикалық колледжінің студенттерін оқытуға және дамытуға өз үлестерін қосқан.

Педагогикалық саласының ардагері Рихтер Мария Георгиевнаның сөздері мұғалімнің жұмысына, болашақ ұрпаққа қамқорлыққа және колледждің дәстүрлері жылдан-жылға күшейе түсетініне деген құрметке толы болды.

Колледждің ардагерлерін, студенттері мен оқытушыларын 1988 жылғы бітірушілері бейнебаянмен құттықтап, колледжде алған біліміне алғыс білдірді, шығармашылық табыстар және жаңа педагогикалық жаңалықтар тіледі.

Біз үшін «Педагогика және психология» кафедрасының оқытушылары дайындаған «Колледждің адамдарының тарихы» атты презентациясы күтпеген тосынсый болды. Бұл тосынсый - Мұғалімдердің студенттік жылдарындағы суреттері.

Колледждің 1975 ж. түлегі Лойко Валентина Александровна, 1981 жылы Буртылева Зоя Александровна, Оразамбетова Ғалия Ульмесханқызы, 1985 ж. - Абуталипова Муслима Галымовна, Кострова Людмила Юрьевна және тағы басқа да оқытушылар, біз оларды мақтан тұтамыз.

Қостанай педагогикалық колледжінің жетістіктері - оқытушылар мен студенттердің жетістіктері. Өмір - ересектердің балаларға деген үміті. Біздің колледждің түлектері өздерінің түлектеріне айналғанына үміттенген, бүгінгі күні бұл біздің Қостанай педагогикалық колледжімен тағдырын байланыстырған оқытушылар.

Осы күні колледждің ең шығармашылық ұстаздары келесідей номинациялар бойынша марапатталды: «Ұстаз, сіздің атыңыздың алдында», «Өз ісінің шебері», «Мамандыққа адалдық», «Педагогикалық олимп», «Болашақ энергиясы».

Мерекелік концертте «Жаңа ұрпақ», «Жүрек дауысы» шығармашылық ұжымдарының концерттік номерлері, колледж студенттері орындаған би номерлері - концерттік бағдарламаның жарқын номерлері болып,  мерекелік көңіл-күйді көтерді.

Қостанай педагогикалық колледжінің студенттері

Мухина Яна, Шарунов Юрий