« September 2024 »
Бейсенбі, 13 желтоқсан 2018 11:35

Отбасы, тек, қала, ел тарихын білу...

(1 Vote)

2018 жылғы 12 желтоқсанда History Lab-те колледждің №2 мектеп бөлімі скауттар клубының «Қостанай және қостанайлықтар» сайтын құрушы Арман Ғабдрашұлы Қозыбаевпен кездесуі болып өтті.

Арман Ғабдрашұлы сайтпен 10 жыл бойы жұмыс істеп келеді. Сайтта Қазақстан Республикасындағы фото және архивтік құжаттардың үлкен коллекциясы орналастырылған.  Басты міндет генеалогиялық ақпаратты орналастыру болып табылады. Арман Ғабдрашұлының көмегіне отбасылық шежіресі туралы ақпаратты тауып беруін өтініп, көптеген қазақстандықтар мен бұрынғы отандастарымыз жиі жүгінеді. Қажетті ақпаратты тауып алу үшін, ол күн сайын ондаған кітаптар мен мұрағаттық құжаттарды ақтарады.

А.Ғ.Қозыбаев жұмыс барысында орын алған күлкілі жағдайларды еске алып, Қостанай облысының танымал тұлғалары туралы әңгімеледі, ақпарат іздеу ерекшеліктерін, сондай-ақ жас скауттарға өз отбасының, ата-бабаларының тарихынне себепті  білу қажеттігін айтып берді.

Өлкетанушылар клубының отырысына сондай-ақ ҚМПУ «Тарих» мамандығының студенттері, қоғамдық пәндер кафедрасының профессоры, құқық және экономика пәндерінің оқытушысы  Е.В.Ярочкина, Қостанай педагогикалық колледжінің оқытушысы З.Ж. Шагатаева қатысты. Тарих ғылымдарының кандидаты, қосымша және қашықтықтан оқыту факультетінің деканы Самаркин Сергей Владимировичпен кездесу ұйымдастырылды.

Отырыстан соң жас скауттардың әрқайсысы өзінің отбасылық тегі, оның тарихы жайында білгісі келгені олардың ойлы жүздерінен аңғарылды.

Шатагулова Эльмира,

Ар-23тобы