« September 2024 »
Сейсенбі, 09 сәуірдің 2019 16:01

Қостанай педагогикалық колледжінде WorldSkills әдістемесі бойынша Чемпионат басталды

(1 Vote)

8 сәуір күні Қостанай қаласындағы Қостанай педагогикалық колледжінің алаңында "Хореография" және "Кескіндеме" бойынша презентациялық құзыреттілік бойынша кәсіби шеберлік сайысының V аймақтық WorldSkills Kostanay 2019 чемпионаты өтті.

Бұл байқау Worldskills Kazakhstan әдісі бойынша өткізіледі, оның мақсаты жұмысшы мамандықтарды дәріптеу және олардың қоғамдағы беделін арттыру, оқушыларды, ата-аналарды, бизнес-қауымдастық өкілдерін, жас бастамашы адамдарды жұмыс мамандықтары мен кәсіптерге тарту.

Worldskills Kazakhstan негізгі құндылықтары адалдық, ашықтық, әділдік, серіктестік және инновациялар болып табылады.

Чемпионаттың сарапшылары жоғары білікті оқытушылар, Қостанай педагогикалық колледжінің әлеуметтік серіктестері болып табылады, олар құжаттардың толық пакетін әзірледі, ал бұл WSSS стандарттары, Техникалық сипаттама, сайыстық тапсырмалар және әлемдік кәсіби сайыстар негізінде бағалау критерийлері.

"Хореография" біліктілігі бойынша "Әлеуметтік-мәдени қызмет және халықтық көркем шығармашылық" мамандығының 3-ші және 4-ші курс студенттері Бекмұхамбетов Бахтияр Оразбайұлы, Белоусова Анна Александровна, Жусупбеков Данияр Агалямович өзара сайысады.

Бас сарапшы Дукенова Ақбота Жомартовна, тәуелсіз сарапшылар: "ЧелГУ" ЖБО ФБГОУ директоры, хореографиялық ұжымның көркемдік жетекшісі Опарина Наталья Николаевна, "Е. Өмірзақов атындағы Қостанай облыстық филармониясы" КМҚК "Зарянка" би театрының көркемдік жетекшісі Абрамова Светлана Анатольевна, "ЧелГУ" ЖБО балетмейстері Харина Ксения Николаевна, сондай-ақ сарапшы-компартиоттар.

"Кескіндеме" құзырлығы бойынша "Әлеуметтік-мәдени қызмет және халықтық көркем шығармашылық" және "Дизайн" мамандығының 4-ші курс студенттері Миллер Инна Андреевна және Қостанай педагогикалық колледжінің 3-ші курс студенті Шубенкина Маргарита Юрьевна және Қостанай құрылыс колледжінің 3-ші курс студенттері Ткач Валерия Владимировна және Шаркаева Оксана Вячеславовна өзара жарысады.

Бас сарапшы Садовникова Екатерина Викторовна, тәуелсіз сарапшылар: ҚР Суретшілер одағының мүшесі Луговой Сергей Дмитриевич, "С. Торайғыров атындағы көркем сурет мектебі" МКҚК педагогы. Қостанай облыстық тарихи-өлкетану мұражайының маманы Бейсова Қарлығаш Бейсембекқызы.

"Графикалық дизайн" құзыреттілігі бойынша Қостанай жоғары политехникалық колледжінің базасында "Дизайн" мамандығының студенті Бабиков Владислав Викторович біздің колледждің намысын қорғайтын болады.

Чемпионат күндері оқушылар үшін "Сәндік-қолданбалы өнер", "Музыка", "Хореография" бойынша шеберлік алаңдары ұйымдастырылды.

Біздің қатысушылар мен сарапшыларымызға кәсіби жеңістер, жастардың жұмыс мамандықтарын, сенімді әлеуметтік әріптестерді игеруге және еліміздің әл-ауқатының өсуіне деген беделін арттыруға тілектеспіз!

Директордың АТ жөніндегі орынбасары

Кубжасарова Ж.И.