« Сентябрь 2024 »

Қостанай облысы білім басқармасының «Қостанай педагогикалық колледжі» КМҚК

«Балалар өкілдігі»

Балалардың қоғам өміріне қатысуын жандандыру мақсатында Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Балалардың құқықтарын қорғау Комитетінің жанынан "Қазақстан Республикасында балалардың құқықтарын қамтамасыз ету мәселелері жөніндегі Балалар өкілдігі" балалар ұйымы құрылды. Ұйым өз қызметін БҰҰ-ның Бала құқықтары туралы Конвенциясына, Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы Бала құқықтары туралы", "Білім туралы" Заңдарына, қолданыстағы заңнамаға, балалар мүддесіндегі мемлекеттік саясатқа сәйкес жүзеге асырады.

Колледждің балалар өкілдігінің негізгі мақсаттары:

1) студенттердің құқықтары мен заңды мүдделерін қорғау;

2) студенттердің қоғам және мемлекет өміріне қатысуының өзекті мәселелерін шешуге көмек көрсету;

3) балалардың, қоғам мен мемлекеттің игілігі үшін студенттік әлеуметтік бастамалар мен студенттік қоғамдық бірлестіктерді қолдау болып табылады.

Герман Эдуард

АР-11 тобы

ҚР БҒМ жанындағы балалардың құқықтарын қорғау Комитетінің «Балалар өкілдіктері» республикалық кеңесінің мүшесі

Мурзабеков Кеншилик