« Сентябрь 2024 »
Понедельник, 23 декабря 2019 17:49

Колледж студенттері «Достық еріктілері» халықаралық жастар форумына қатысты

(2 голосов)

13 желтоқсанда Қостанай мемлекеттік педагогикалық университетінде «Достық еріктілері» Халықаралық жастар форумы өтті. Форумда Қазақстан мен Ресей жастарының кездесуі өтті, олар еріктілер, сарапшылар, қоғамдық ұйымдардың өкілдері, түрлі университеттер мен колледждердің студенттері.

Қостанай педагогикалық колледжі де еріктілер форумына белсенді қатысты.

Ө.Сұлтанғазин атындағы ҚМПУ-дің ғылыми жұмыс және стратегиялық даму жөніндегі проректоры Нұрлан Медетов бұл іс-шараның маңызды және елеулі екенін атап өтті, өйткені 2020 жылды біздің Президентіміз Қазақстан Республикасындағы Еріктілік жылы деп жариялады, еріктілерді дамыту бойынша тәжірибе мен идеялармен алмасу біздің достас елдеріміз - Қазақстан мен Ресей үшін пайдалы.

Қазақстан Республикасының өкілі Қостанай облысы Қазақстан халқы Ассамблеясының «Жәңгір жолы» республикалық жастар қозғалысының төрағасы, Қостанай облысы әкімдігінің «Көкемдік келімсім» ҚМУ этносаралық қатынастар бөлімінің бастығы Руслан Мурзагалиев болды. Модератор ретінде Қостанай мемлекеттік педагогикалық университетінің Қазақстан халқы Ассамблеясы кафедрасының меңгерушісі Ольга Евдокимова болды.

Біздің студенттердің бай бағдарламасы болды. Бірінші болып «Еріктілік - жастардың әлеуметтік лифтісі» атты халықаралық студенттік конференция өтті, онда жастар орталықтарының өкілдері, сонымен қатар университеттер мен колледж студенттері волонтерлік қызметті ұйымдастыру мен жүзеге асырудағы тәжірибелерімен бөлісті.

Табысты еріктілік туралы баяндама жасағандардың қатарында Қостанай облысының жастар ресурстық орталығының «Ізгілік лигасы», сондай-ақ, Ш.Қабылбаев атындағы ІІМ Қостанай академиясының еріктілер орталықтарының өкілдері, Ө.Султангазин атындағы ҚМПУ, ҚИНЭУ және КВМК болды.

Одан әрі студенттерге арналған бағдарлама аясында сарапшылардың шеберлік сыныптары өткізілді, оған Қостанай педагогикалық колледжінің студенттері белсенді қатысты.

Мастер-кластардың бірінде сарапшылар мен студенттер әлеуметтік жобаны құру үшін әртүрлі әлеуметтік мәселелердің идеялары мен шешімдерін әзірлеу үшін бірлесіп жұмыс жасады.

Челябинскідегі жастар ресурстық орталығы бастығының орынбасары Александр Носков барлық қатысқандар үшін «Еріктілер жұмысындағы командалық басқару: топтық жұмыстың тиімді стратегиясы» тренингін өткізді.

Бізге форум ұйымдастырушылары ұсынған осындай қызықты әрі оқиғалы бағдарламадан кейін, қатысқан әр студент, оқытушы өздері шешім қабылдады: шетте қалмауға, сондай-ақ тегін игі істер жасауға және жалғастыруға.

Юсупова А.К., шетел тілдер

кафедрасының оқытушысы