« Май 2024 »
Среда, 30 сентября 2020 13:13

Жетістікке жету шеберлікті талап етеді

(7 голосов)

Бүгін 30 қыркүйек 2020 жыл Worldskills аймақтық кәсіби шеберлік чемпионат  сайысымыздың соңғы күні өтті.

Соңғы тапсырма «Ата-аналармен қарым-қатынас» модулі болды. Қазіргі таңда ата-аналармен жұмыс жүргізілуі  ең маңызды рөл атқарады, сол себепті де ата-аналармен жұмыс түрін алған болатынбыз.

А. Сухомлинский балалардың ата-аналармен жұмыс істеудің маңызына ерекше назар аударып: «Тек ата-аналармен бірге, жалпы күш жігерді біріктіру арқасында тәрбиешідер балаларға үлкен адамдық бақытты беруі мүмкін», – деген. Сондықтан да балабақшаның ата-аналармен жүргізетін жұмысының ерекшелігі осы екі жақтың байланысы мен әрекет бірлігінің тұрақтылығынан көрінеді. Бұл тұрақтылықты ең алдымен топ тәрбиешісі қамтамасыз етеді.

Әр маман тәрбиешісінің ата-аналармен бірігіп  жұмыс істеуі мақсатты түрде өте ұзақ мерзімді қажет ететін процесс екенін жақсы білеміз. Бүгінгі  5 қатысушы студенттеріміз де осы ата-аналармен жүргізілетін түрлі жұмыс формаларын алған еді.

Мысалы: гуманитарлық колледжінің студенті:Депершмидт Д.В семинар практикум түрін алса, «Зерек» жеке меншік колледжі Момот М.И. семинар психологиялық элементтерімен, ал Қостанай педагогикалық колледжінің студенті Қайрат Д.Қ. «қонақ бөлмесі» түрін алып өткізді,  Арқалық педагогикалық колледжінің студенті Русланқызы С. дөңгелек үстел формасы таңдап, Қостанай педагогикалық колледжінің студенті Алексеева Е.Б.семинар практикум әдісімен жүргізді. Ата- анамен жұмыс жүргізу бұл өте қиын процесс.Ата-аналармен жақсы қарым- қатынас жасай алатын тәрбиешінің жұмысы алға басады. Соған қарамастан әр студентіміз өз жиналыстарына әзірлеме жасап,түрлі ойындармен,үлестірмелі тапсырмалар, презентациялар  қолданып,жиналыстарын жасқсы  кәсіби шеберліктерін көрсете білді, әрине кемшіліксіз болмайды, алдағы уақытта ата-аналар жұмысын ізденіп, жаңа технологияларды қолданып, мақсаттарына жететіне  сенімдіміз

«Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту» кафедрасының оқытушысы: Рахпанова Б.Г.