« Май 2024 »
Пятница, 25 декабря 2020 09:23

Студенттердің ғылыми қоғамдағы белсенділігі

(23 голосов)

Желтоқсанның 21 күні Қостанай педагогикалық колледжінде онлайн режимінде «Пирамида» деп аталатын студенттердің ғылыми қоғамының отырысы өтті.

Студенттік ғылыми қоғам, өзі айтқандай, студенттерді ғылыми қызметке, ғылыми жобаларды дайындауға, ғылыми конференцияларға тартатын, сондай-ақ студенттік өмірді өткізуге өз үлесін қосатын ұйым. Әрбір студент жоғары оқу орнына түскеннен кейін белгілі бір дәрежеде ғылыммен айналысуы керек. Ғылым студентке ғылыми-зерттеу жұмыстарымен, жобалармен айналысуға көмектеседі және осының арқасында студент өз саласының маманы ретінде жүзеге асырыла алады.
Осындай мақсатпен ғылыми қоғам отырысында түрлі тақырыптар қарастырылады. Осы жолы «Әр түрлі деңгейдегі ғылыми конференциялар талаптарына сәйкес жұмыстың өрескел нұсқасын жазу әдістемесі. Рефераттың құрамы, зерттеу рефератының тілі мен стилі" тақырыбында қысқаша мағлұмат берілді.Баяндамашылар жаратылыстану-гуманитарлық пәндер кафедрасының оқытушылары Ералина А.Е, Сатыбалды М.Н., және Демесинова Ж.Б. Баяндама барысында студенттерге реферат жазудың қыр-сыры жайлы мәлімет берілді.
   Баяндама барысында рефераттың бірнеше бөліктен тұратындығы айтылды:
-титул парағы (оқу орнының талаптары бойынша ресімделеді);
-мазмұны (мазмұны) рефераттың әр бөлімі үшін бет нөмірлерінің болуын талап етеді;
-кіріспе;
-тараулардан тұратын негізгі бөлім;
-қорытынды;
-пайдаланылған әдебиеттер тізімі.
Сондай-ақ неліктен мұндай тақырып таңдалды, ол маңызды ма? қандай мәдени немесе ғылыми құндылық береді? деген сұрақтарға көңіл бөлуге шақырды.
Студенттерге аталған тақырып өте қызықты болды деген ойдамыз, себебі реферат күнделікті сабақ оқу барысында жиі қолданылатын жұмыс түрлерінің бірі.

Демесинова Ж.Б.
Сатыбалды М.Н.