« Май 2024 »
Среда, 23 февраля 2022 16:58

«Өзін-өзі тану» пәнімен үздік кіріктірілген сабақ» байқауы

Интеграция-бұл элементтердің ерте гетерогенді бөліктерін (философиялық энциклопедия) тұтас біріктіруге байланысты даму процесінің жағы. Осылайша Қостанай педагогикалық колледжінің оқытушылары сыртқы және ішкі интеграция арқылы "өзін-өзі тану"

пәнімен арнайы пәндерді біріктіре алды. "Өзін-өзі тану "пәнімен үздік кіріктірілген сабақ" байқауы дәстүр бойынша 2022 жылдың 01 ақпанынан 16 ақпанына дейін колледж педагогтары арасында өткізілді. Мұғалімдер өздерінің оқу пәндеріне жалпыадамзаттық құндылықтарды "ақиқат", «Зорлық-зомбылықсыз», «ішкі тыныштық», «махаббат», «әділ мінез-құлық» тақырыбына және оқу сабағының негізгі идеясына сәйкес үйлесімді түрде енгізді. Сабақтың әр кезеңінде олар оқытылатын пәннің заңдары, ережелері мен ұғымдарындағы жалпыадамзаттық құндылықты анықтай алды. Сыртқы интеграция мақсатында мұғалімдер позитивті көзқарас, сабақтың дәйексөзі, шығармашылық белсенділік, хормен ән айту сияқты әдістемелік әдістерді қолданды, ал келтірілген мысалдарда сабақтың рухани-адамгершілік тереңдігі сезілді. Сабақтарда білім алушылар қажетті адами қасиеттер, адамгершілік, лайықты мінез-құлық, Азаматтық туралы әңгімеледі.
 Қатысқан сабақтар мен зерделенген материалдардың қорытындысы бойынша конкурс жеңімпаздары анықталды. Бас жүлдені Педагогика және психология кафедрасының оқытушысы Светлана Вадимовна Солодова иеленді. Жүлделі 1 орын хореография кафедрасының оқытушысы Борский Михаил Юрьевичке берілді. Мектепке дейінгі тәрбие кафедрасының оқытушысы Молдабаева Алия Утегеновнаға 2-ші жүлделі орын берілді. Жүлделі 3 орын музыка кафедрасының оқытушысы Абишева Алена Юрьевнаға берілді. «Табыс жолында» номинациясы бойынша Математика және ақпараттық технологиялар кафедрасының оқытушысы Сұлтанова Ғалия Еркенқызы, "шығармашылық және Шабыт" номинациясы бойынша филология кафедрасының оқытушысы Кенжегарина Алмагүл Әлмұханқызы, «Жүрегімді балаларға беремін» номинациясы бойынша мектепке дейінгі тәрбие кафедрасының оқытушысы Кострова Людмила Юрьевна жеңімпаз атанды. "Жан жолдары" номинациясы бойынша жаратылыстану-гуманитарлық пәндер кафедрасының оқытушысы Ералина Айнұр Ерікқызы марапатталды. Байқауға белсенді және ұмытылмас қатысқаны үшін әріптестерімізге алғыс айтамыз! "Өзін-өзі тану" адамгершілік-рухани білім беру пәнін оқу-тәрбие процесіне интеграциялау арқылы пәндік білімді жандандыруға, сабақтарды қызықты және танымдық етуге болады. Өзін-өзі тану-бұл білім беру процесінің тұтастығын, адамгершілігін және руханилығын қамтамасыз ететін таңғажайып метапредмет.

Байнакатова Зияда Мендыгалиевна,
Педагогика және психология кафедрасының оқытушысы,
«өзін-өзі тану» педагогтары әдістемелік бірлестігінің жетекшісі